Iga Klepacz z ?Chreptowicza? znów nagrodzona za wiersze!

Iga Klepacz, uczennica biologiczno ?chemicznej klasy maturalnej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza, już  po raz kolejny otrzymała konkursowe laury za swoją poetycką twórczość.

Tym razem Iga zdobyła  2 miejsce  w Konkursie Literackim dla uczczenia 85.rocznicy urodzin i 50.rocznicy śmierci Marka Hłaski  w kategorii „Poezja”. Za dwa swoje wiersze: ?Radość i Smutek? oraz ?Rozpacz?, odebrała dyplom i symboliczną nagrodę podczas sobotniej  Nocy Bibliotek w Ostrowieckim  Browarze Kultury.

– Uważam, że moja poezja, którą tworzę od kilku lat, jest prosta w przekazie i nawiązuje tematyką do obecnych czasów ? mówi Iga Klepacz. – Niemal w każdym wierszu poruszam  aktualne zagadnienia  i staram się, by nie były one dla czytelników ciężkie w odbiorze, ponieważ sama nie lubię tego rodzaju poezji. Drugie miejsce w tym konkursie jest dla mnie motywujące , na pewno będę rozwijać  swój  artystyczny dorobek.

Do chwalenia się tym dorobkiem poetyckim w konkursach literackich  zachęca Igę jej nauczycielka języka polskiego, Marta Kalita, która już podczas pierwszego   ?spotkania? z twórczością uczennicy dostrzegła jej poetycki talent i   artystyczną wartość utworów. – Jestem urzeczona tymi niezwykłymi w językowej prostocie, ale głęboko zanurzonymi w uniwersalną refleksję o ludzkim losie wierszami ? mówi polonistka Marta Kalita. ?  Są one kunsztowne i niosą   ideowe przesłanie. Życzymy  Idze dalszej weny i kolejnych sukcesów.

Iga oprócz twórczości literacki uprawia także sport. Była siatkarką, a obecnie jest pięściarką KSZO. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *