Sala ożarowskiego domu kultury po remoncie

W obecności wielu znamienitych gości oraz mieszkańców miasta i gminy Ożarów w miniony piątek została oficjalnie otworzona sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Uroczystość rozpoczęła się występem niezwykle utalentowanej wokalistki MGOK w Ożarowie, Zuzanny Pastuszki, której wspaniały głos rozbrzmiał w sali jeszcze lepiej dzięki nowoczesnemu nagłośnieniu. Gości w osobach posłów Kazimierza Kotowskiego i Andrzeja Kryja, starosty opatowskiego Tomasza Stańka, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki im. W. Gombrowicza w Kielcach Andrzeja Dąbrowskiego, burmistrzów i wójtów sąsiedzkich i zaprzyjaźnionych gmin, radnych powiatu opatowskiego, radnych miejskich, przedstawicieli Cementowni Ożarów, dyrektorów domów kultury, ks. kanonika Jana Ziętarskiego, komendantów policji i straży pożarnej w Opatowie oraz dyrektorów i kierowników jednostek samorządowych powitali prowadzący – Teresa Opałka i dyrektor M-GOK w Ożarowie Marian Sus. Ciepło zostali także powitani Tomasz Staszewski i Mirosław Szeląg z Klimontowa oraz Andrzej Szymański, a także projektanci, ekipa realizująca przebudowę oraz nadzorująca pracę.

Zadowolenia z dobrze wykonanego zadania nie krył burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Marcin Majcher, który podziękował wszystkim za wkład w realizację projektu. Zwrócił się także do mieszkańców oraz młodzieży z nadzieją, że odnowiona sala będzie służyć w rozwijaniu niezwykłych talentów.
-Sala ta przez wiele lat służyła imprezom artystycznymi i spotkaniom; uznaliśmy, że ma wiele dysfunkcji, wobec tego postanowiliśmy zmodernizować ją tak, aby maksymalnie stworzyć komfort występu dla artystów i widzów. Mamy nadzieję, że na tej scenie będą się działy ciekawe rzeczy. I że będziemy mogli wypromować naszych artystów, którzy następnie rozsławią Ożarów.
Posłowie Kazimierz Kotowski i Andrzej Kryj w swoich wystąpieniach pogratulowali realizacji dobrze wykonanej pracy, której efekty nie tylko widać gołym okiem, ale także słychać, dzięki poprawieniu w sali akustyki. Oficjalne otwarcie sali po remoncie zakończył koncert Alberto Amati, który wraz ze swoim zespołem wykonał największe włoskie przeboje.


Wartość prac projektu ?Modernizacja budynku M-GOK w Ożarowie szansą na zwiększenie oferty kulturalnej? wyniosła 1,5 mln złotych, w tym gmina otrzymała 500 tys. złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach osi priorytetowych 1-7 RPOWŚ na lata 2014-2020.
Realizacja projektu objęła kompleksowy remont sali koncertowej: wymianę pokrycia dachowego ze sprawdzeniem stanu technicznego dachu, wymianę całej instalacji elektrycznej, powiększenie sceny, wymianę wykładziny podłogowej oraz wymianę foteli. Zakres prac obejmował również dostosowanie obiektu do aktualnych, najnowszych przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nowe kotary zostały zakupione ze środków bieżących domu kultury.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *