Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wspólne świętowanie ostrowieckiej oświaty

Po kilku latach przerwy nauczyciele ostrowieckich placówek oświatowych prowadzonych przez gminę i starostwo znów wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Tym razem spora grupa osób związanych z oświatą spotkała się w gościnnych wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie zgromadzonych przywitali gospodarze: prezydent Jarosław Górczyński oraz wicestarosta Andrzej Jabłoński.

– Bycie nauczyciele i pedagogiem to w dzisiejszych czasach jest ogromny trud – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Dziękuję Państwu za Wasz wysiłek, codzienne zaangażowanie, za to, że zaszczepiacie wśród dzieci i młodzieży pasję do wielu przedmiotów szkolnych. Dla uczniów jesteście przewodnikami i mentorami. Dbacie o proces edukacyjny przyszłych pokoleń. Nie wszyscy chcą myśleć o tym, żeby zadbać o przyszłość. A przecież nasze losy zależą od tego jak Państwo przygotujecie dzieci i młodzież do dorosłego życia. My inwestujemy w edukację. Dajemy możliwość uzyskania certyfikatów językowych, otwieramy szkoły w piątki po południu i w soboty. Od tego roku wprowadziliśmy dodatkowe godziny nauki matematyki i logiki. Dla nauczycieli mamy dodatki motywacyjne. Ostrowiec inwestuje w edukacje i jesteśmy dobrze przygotowani na zapewnienie dobrych warunków dla nauczycieli i uczniów.
Podziękowania za pracę złożył wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński.
-W imieniu własnym oraz Pani starosty Marzeny Dębniak chciałby Państwu serdecznie podziękować za to, że pokonaliście wszelkie problemy związane z reformą edukacji – mówił wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński. – Pokonaliśmy wszelkie niedogodności, które na szczęście już są za nami. Z okazji Waszego święta składamy Wam na serdeczniejsze życzenia.
Później wręczono ponad sto medali, nagród i specjalnych dodatków.

Medal za Długoletnią Służbę przyznano Andrzejowi Bieleckiemu z ZS nr 2, Sylwestrowi Kłonicy z SOSW i Beacie Rzechowicz z ZSiPP nr 3. Medal srebrny otrzymała Julita Klepacz z PSP nr 7, a Mirosław Bąk z ZS nr 2, Agnieszka Koziel, Łucja Kulibab, Marta Łukasik i Anna Orzech-Kunysz z ZSP w Szewnie – medal brązowy.
Medalem KEN z kolei uhonorowano: Teresę Barańską-Matyjasek z ZS nr 2, Monikę Borzym z LO nr I, Renatę Bryłę z ZS nr 1, Monikę Garbacką z ZSOMS, Ilonę Gęborę z ZS nr 1, Martę Greszczyńską z ZS nr 2, Joannę Guzik z PP nr 15, Krzysztofa Hoyera z ZS nr 2, Edytę Jamróz, Dorotę Jaros i Bernarda Jaworskiego z ZS nr 1, Karinę Kateusz-Dominik z PG nr 3, Beatę Kot z ZS nr 2, Barbarę Kotaś z PSP nr 3, Agnieszkę Kowalską z LO nr II, Magdalenę Kowalską z ZSiPP nr 3, Dariusza Kowalskiego z SOSW, Macieja Krawczyka z LO nr I, Donatę Kulczycką z CKU, Justynę Maj z PP nr 19, Renatę Michalczyk z SOSW, Julitę Pastuszko z ZS nr 3, Wojciecha Rynio z PSP nr 3, Annę Skibę z PP nr 5, Grzegorza Sołtykiewicza z ZS nr 3, Małgorzatę Stasiek z SOSW, Dorotę Szczałubę z ZS nr 1, Magdalenę Tokarską, Małgorzatę Turczyńską z ZSP w Szewnie, Jolantę Walerowicz z PP nr 5, Ewę Wojtas z ZSOMS, Marcina Wróbla z PG nr 3, Beatę Zagórną-Wrzosek z ZS nr 2, Ryszarda Zięborę z ZS nr 2, Halinę Zwolińską-Bień z PP nr 19, Edytę Kucharską z SOSW, Andrzeja Strachowskiego, Pawła Stasińskiego z PSP nr 10, Annę Lewińską z PSP nr 1 i Renatę Łodej z PSP nr 14.
Nagroda Minister Edukacji Narodowej powędrowała do Małgorzaty Malinowskiej z ZSOMS, a nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty do Jolanty Klauzińskiej z PSP nr 14, Grażyny Maj z ZSOMS, Jolanty Niedzieli z PSP nr 14, Doroty Opary z PSP w Kunowie, Małgorzaty Podeszwy z SOSW, Marka Stolarczyka z Internatu w ZSOMS i Mirosławy Zaremby z ZSiPP nr 3. Siedemnaście osób odebrało nagrody starosty ostrowieckiego, a 34 – nagrody prezydenta miasta.
Nagrody Starosty Ostrowieckiego otrzymali: Ewa Dębicka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Barbara Podsiadło z LO Nr 2, Dariusz Synowiec z LO Nr 2, Ewa Dobrowolska z LO Nr 3, Alicja Ramska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Andrzej Świć z Zespołu Szkół Nr1, Urszula Jaworska z Zespołu Szkół Nr 2, Hanna Sachno z Zespołu Szkół Nr 2, Czesław Golis z Zespołu Szkół Nr 3, Katarzyna Pastuszka z Zespołu Szkół Nr 3, Edyta Kopyś z Zespołu Szkół Specjalnych, Honorata Krawczyk z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Jacek Pająk z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Helena Pawłowicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, Jolanta Dumalewska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, Jolanta Pisula – z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Marzena Baska z Bursy Szkolnej.
Nagrody prezydenta miasta otrzymali: Renata Olszańska, Lucyna Zybała, Iwona Wszoła, Agnieszka Batóg, Ewelina Jurasz, Rozalia Machnicka, Monika Wiączek, Grażyna Ukleja, Jolanta Krasa, Jolanta Pańczyk, Anna Stojek, Mirosława Kaczmarczyk, Katarzyna Goworek, Elżbieta Orczyk, Marta Dobrowolska-Wesołowska, Danuta Wiśniewska, Jolanta Jeruzal, Małgorzata Cędrowska, Anna Kuligowska, Marzanna Mazur, Danuta Kapsa, Beata Krauze-Składanowska, Barbara Kolasa, Edyta Kowalska, Marzena Dąbrowska, Katarzyna Dryjas, Ewa Cichocka, Aneta Stachurska, Anna Dybul, Justyna Maj, Dorota Kosiarz, Dorota Warych, Aneta Pierścińska-Maruszewska, Urszula Sitarska.
Wśród nauczycieli nagrodzonych dodatkiem motywacyjnym za szczególne osiągnięcia w pracy z uczniem znaleźli się: Elwira Jasiak z PSP nr 1, Dorota Lach z PSP nr 3, Anna Agatowska z PSP nr 4, Bożena Dąbrowska z PSP nr 7, Marta Kwiecińska z PSP nr 9, Edyta Skwirowska z PSP nr 10 i Adam Nowak z PSP nr 14.
Uroczyście przywitano także nowych dyrektorów ostrowieckich placówek oświatowych, zaś podziękowania w imieniu wszystkich nagrodzonych nauczycieli złożyła Katarzyna Goworek, dyrektor PSP Nr 14.
– Dziękuję, że nasze zaangażowanie i praca jest doceniana- mówiła. Tym bardziej, że za nami jest rok bardzo ciężki, a w tym wiosna, która przyniosła bardzo wiele emocji. Później przyszło nam pożegnać gimnazja. Przed nami kolejne wyzwania, bowiem do szkół trafia zupełnie inny uczeń, który w swoim życiu kilkukrotnie będzie zmieniał swój zawód. Nasza szkoła musi teraz świetnie musi przygotować młodzież to tych zmian.
Na koniec życzenia nauczycielom złożyli, m.in. poseł Andrzej Kryj i wojewoda Agata Wojtyszek. W części artystycznej wystąpiły podopieczne Ewy Goworowskiej ze Studia Wokalnego „Pandora” – Matylda Szklarska, Zofia Pacholczak i Małgorzata Sala.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *