Pięściarski KSZO trzecią siłą w Polsce. Srebro dla Daniela Surowca, brąz dla Alberta Orła

W minionym tygodniu kibice boksu przeżywali start naszych pięściarzy w rozgrywanych w dniach od 6 do 12 października w Ciechocinku odbyły się XXVII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W mistrzowskim turnieju startowało 125 zawodników z 64 klubów reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich. KSZO start w mistrzostwach może ze wszech miar uznać za bardzo udany. Nasi pięściarze z trenerem Wojciechem Surowcem wrócili do Ostrowca z dwoma medalami i ćwierćfinałem mistrzostw Polski, zajmując w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 49 pkt. wysokie, trzecie miejsce, tuż za takimi tuzami, jak KS Sako Gdańsk – 92 pkt. i BKS Skorpion Szczecin – 89 pkt.

Po srebrny medal w wadze do 52 kg sięgnął Daniel Surowiec. W finale uległ swojemu odwiecznemu rywalowi i reprezentantowi Polski, Jakubowi Słomińskiemu z KS Wda Świecie. W tej kategorii wagowej brązowe medale zdobyli Tomasz Kamiński z Zawiszy Bydgoszcz i Aron Kalasiński z Olimpu Szczecin.

Brązowy medal w kategorii wagowej do 63 kg wywalczył Albert Orzeł, który w walce półfinałowej uległ reprezentantowi kraju, Damianowi Durkaczowi z Concordii Knurów i późniejszemu mistrzowi Polski. Srebrny medal zdobył Dominik Pawlak z KS Sako Gdańsk, a drugi brązowy Jakub Szydełko z Imperium Boxing Wałbrzych

Do ćwierćfinału w kategorii wagowej do 57 kg dotarł kolejny nasz pięściarz, Kamil Surowiec. Bezkonkurencyjny w tej wadze był Ucha Maisuradze z KS Sako Gdańsk, który w finale pokonał Damiana Szczepańskiego z BKS Radomiak Radom. Po brąz sięgnęli  Arkadiusz Zając z KS Korona Wałcz i Mikołaj Mańka z klubu Sporty Walki Gostyń.

-Nasi zawodnicy byli dobrze przygotowani do tych zawodów. Przeszli trudny okres przygotowawczy, co niewątpliwie przyczyniło się do osiągnięcia tego sukcesu ?mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec.