Nareszcie parking na 100 aut przed szpitalem

Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu ostrowieckiego i pacjenci będą mogli korzystać z nowego parkingu, który powstanie przez szpitalem.
To dobra wiadomość, na którą wszyscy czekali od wielu lat.
Temat braku miejsc do bezpiecznego pozostawienia samochodów przed ostrowiecką lecznicą był przedmiotem wielu naszych publikacji. Czytelnicy zgłaszali tę sprawę na dyżurach redakcyjnych, porównując możliwości parkowania przed innymi podobnymi placówkami w województwie. Na tym tle nie wypadaliśmy najlepiej. Obecny parking mieści zaledwie 40 miejsc. A potrzeby w tym zakresie są znacznie większe. Znalezienie wolnego miejsca graniczy niemalże z cudem. Ludzie skarżą się, że muszą długo szukać miejsca postoju, a wokół budynku panuje chaos, gdyż kierowcy wykorzystują każdy teren.
Samochody stoją na przyległym chodniku, uniemożliwiając swobodne przejście pieszym. Autami obstawiona jest też wysepka, co ogranicza widoczność. Niejeden kierowca zmierzył się również ze służbami mundurowymi, parkując w miejscu postoju taksówek. Mnożyły się interwencje latami. Problem był zawsze ten sam-brak środków i kwestie własności terenu.
Na ostatniej sesji Rady Powiatu, z inicjatywy zarządu powiatu, radni podjęli uchwałę w sprawie przebudowy drogi wewnętrznej przed budynkiem ostrowieckiego szpitala. Dzięki tej inwestycji powstaną nowe stanowiska postojowe oraz zostanie uporządkowany ruch w obrębie lecznicy. Nie będzie już parkowania na dziko, a piesi będą mogli bezpiecznie przechodzić.
-Po przebudowie drogi, zlokalizowanej od strony głównego wejścia do szpitala, powstanie parking dla 101 aut, w tym 4 miejsca dla aut osób niepełnosprawnych. Zostanie również wybudowana zatoka parkingowa na 5 stanowisk dla taksówek. Na wprost wejścia głównego do budynku szpitala zaprojektowano ciąg pieszy wraz z przejściami przez jezdnie manewrowe, umożliwiający bezpieczne dojście do zaparkowanych pojazdów -informuje Tomasz Mroczek, naczelnik w Starostwie Powiatowym. W ramach przebudowy planowana jest także zmiana organizacji ruchu w obrębie drogi wewnętrznej, która przyczyni się do łatwiejszego i bardziej komfortowego korzystania z wyznaczonych miejsc parkingowych. Będzie też wykonane odwodnienie, poprzez spływ wód opadowych spadkami podłużnymi i poprzecznymi nawierzchni do istniejących wpustów kanalizacji deszczowej. Wartość inwestycji szacowana jest na około 470 tysięcy.
-Cieszymy się, że nareszcie zostanie zrealizowana ta inwestycja, tak długo oczekiwana przez pacjentów i mieszkańców. Z pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa oraz komfort zarówno kierowców, jak i pieszych, w tym także pacjentów z niepełnosprawnościami, korzystających z naszego szpitala ? mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Z końcem października zostanie wyłoniony wykonawca, a termin realizacji zadania to koniec 2019 r. Stąd też lada dzień teren przed szpitalem zamieni się w plac budowy. Jednak później mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpiecznych przejść, a co najważniejsze – z nowego parkingu, bez konieczności żmudnego szukania miejsca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *