MCK zaprasza do nowej sekcji. Pracownia rzeźby i ceramiki rozpoczyna działalność

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim ma nową propozycję dla osób z artystycznym zacięciem. Nowa pracownia rzeźby i ceramiki, która rozpoczyna swoją działalność już w październiku, zaprasza chętnych do zapisów.
Warsztaty organizowane są zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dzieci powyżej 10 roku życia. Do końca tego roku zajęcia będą bezpłatne. Do końca grudnia wszyscy mają szansę spróbować swoich sił za darmo, sprawdzić się i zobaczyć czy rzeźba lub ceramika staną się ich nową pasją. Zapisywać się można u prowadzącego pracownię Bartłomieja Kota kontaktując się mailowo: bartlomiej.kot@mck.ostrowiec.pl, lub najlepiej bezpośrednio w pracowni, która mieście się w nowo otwartym Ostrowieckim Browarze Kultury.
Zajęcia mają szeroki zakres i obejmować będą wszelkie zagadnienia dotyczące formowania przestrzeni oraz różnego rodzaju technik ceramicznych i rzeźbiarskich. Zapraszamy osoby chętne w różnym wieku i z różnym doświadczeniem.
– Na zajęciach będziemy dotykać różnych form kształtowania przestrzeni, próbować jak najwięcej technik i stopniowo wprowadzać adeptów sztuki w arkana tego rzemiosła- mówi Bartłomiej Kot. Technik i możliwości działań rzeźbiarskich, a także spójnie łączących się z nimi technik ceramicznych jest bowiem bardzo dużo. W dobie dzisiejszej różnorodności materiałów tworzy się niezwykła mieszanka możliwości, z której możemy czerpać do woli, na co będzie zwracana uwaga zainteresowanych. Gama materiałów i technik poszerza się z każdym dniem, a sposób stworzenia wymyślonej przez nas formy często nie jest już ograniczony możliwościami materiału jak kiedyś, a jedynie granicami naszej wyobraźni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *