Monitoring na ostrowieckich skrzyżowaniach

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, w ramach przeprowadzonej procedury przetargowej pn. ?Rozbudowa monitoringu miasta? w ramach inwestycji ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym, potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno – kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – rozbudowa monitoringu miasta wraz z przeniesieniem centrum monitoringu?, wyłoniła wykonawcę zadania.
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa o pięć punktów kamerowych monitoringu wizyjnego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zakres prac dla każdego punktu kamerowego obejmuje: budowę kanalizacji kablowej teletechnicznej, budowę przyłącza kablem światłowodowym, wykonanie przyłącza energii elektrycznej, montaż kamery i jej uruchomienie w centrum monitoringu. Każda kamera będzie wandaloodporna, obrotowa z cyfrową jakością obrazu.
Wybudowanych zostanie 5 nowych punktów kamerowych na skrzyżowaniach Alei Jana Pawła II i ulicy Radwana, Alei Jana Pawła II i ulicy Siennieńskiej, Alei Jana Pawła II i ulicy Iłżeckiej, ulicy Żabiej i Aleja 3 Maja, a także na Rondzie Republiki Ostrowieckiej.
– Jesteśmy już po przeprowadzce centrum monitoringu z pomieszczeń policji do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Świętokrzyskiej ? mówi prezydent Miasta, Jarosław Górczyński. Profesjonalne rozwiązania i nowoczesny sprzęt w nowej siedzibie wpłynęły znacząco na poprawę jakości monitoringu w mieście. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej reagować na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Niestety, nadal nie brakuje przykładów dewastacji, stąd stawiamy na obserwację, która świetnie sprawdza się w przypadku takich incydentów. Dodatkowe kamery to rozwinięcie już istniejącego systemu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *