11 Listopada. Wspólnie świętujmy

Prezydent Miasta Jarosław Górczyński zaprasza wszystkich ostrowczan – małych i dużych oraz całe rodziny do wspólnego radosnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości.
Ofi cjalne obchody święta 11 listopada rozpoczną się o godz. 10.30 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w kościele kolegiackim p.w. Świętego Michała Archanioła. Po mszy uczestnicy przejdą ulicami: Starokunowską i Sienkiewicza do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zaplanowane są okolicznościowe wystąpienia, a także oprawa muzyczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy Szkole Muzycznej I Stopnia.
Tych mieszkańców, którzy wolą aktywnie spędzać czas wolny Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprasza do upamiętnienia tego ważnego w historii naszego państwa wydarzenia na sportowo, poprzez czynne uczestnictwo w Ostrowieckich Biegach Niepodległości, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Już od godziny 10.00 na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO trwać będą biegi dla dzieci szkół podstawowych. A od 14:30 rozpoczną się biegi dla dzieci przedszkolnych. Najmłodszych oczywiście nie obowiązuje opłata startowa. Zapisy grupowe prowadzone są w szkołach. Co roku bierze w nich udział kilkaset uczniów szkół z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Głównym punktem Ostrowieckich Biegów Niepodległości tradycyjnie będzie bieg główny na dystansie 10 km, poprowadzony ulicami miasta. Start i meta w tym roku usytuowane zostały na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11, a bieg główny ruszy punktualnie o godzinie 13.00 z płyty stadionu, a na starcie staną m.in. byli piłkarze ostrowieckiego klubu ? Tomasz Żelazowski, Tadeusz Krawiec i Krystian Kanarski. Wspólnie z biegaczami na 5-kilometrową trasę wyjdą uczestnicy marszu nordic walking.
Program uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 11 listopada 2019 roku
10.30 – Uroczysta Msza Święta w kolegiacie p.w. Św. Michała Archanioła
11.30 – Przemarsz ulicą Starokunowską i Sienkiewicza do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
12.00 – Uroczystość przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *