21 karnych, dwie czerwone kartki, Ali i dwubramkowa przegrana szczypiornistów KSZO?

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski ? AZSW AWF Biała Podlaska 33:35 (15:19).

KSZO: Kijewski, Piątkowski ? Grabowski 11, Chmielewski, Rusin, Jeżyna, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Mehdizadeh 9, Włodarski 1, Włoskiewicz 10, Kowalczyk, Dwojak, Pawlik, Hubka, Zielonko. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 14 min. Karne: 8/4. Czerwona kartka:  Dawid Rusin (33 min.).

AZS AWF: Kozłowski, Adamiuk, Ostrowski ? Maksymczuk 3, Łazarczyk 1, Urbaniak, Ziółkowski 1, Nowicki, Niedzielenko 3, Polok 4, Stefaniec 14, Mazur 2, Kozycz 1, Belisz 1, Banaś 5, Kandora. Trener: Dzmitry Tsikhan.

Kary: 22 min. Karne 13/13. Czerwona kartka: Kamil Kozycz (43 min. z gradacji kar).

Sędziowali: Paweł Piątek (Gać) i Maciej Szestakow (Łąka). Widzów: 255.

Pomarańczowo-czarni już w składzie z Ali Mehdizadehem bardzo dobrze rozpoczęli mecz, prowadząc w 12 min. 7:5. Później jednak słabiej już radzili sobie w obronie, na co zwracał uwagę proszący o przerwę na żądanie trener Tomasz Radowiecki. Między 12, a 21 min. nasi zawodnicy stracili 7 bramek, nie zdobywając ani jednej, na dodatek w 27 min. przegrywali 10:17 i gdyby akademicy nie grali w końcówce pierwszej połowy w podwójnym osłabieniu, to kto wie, czy zniwelowanie strat do 4 bramek byłoby w ogóle możliwe?

Po zmianie stron, nasz zespół cały czas dążył do odrobienia strat. Przegrywał różnicą dwóch, trzech bramek, a nawet jednej bramki przy stanie 23:24 i 24:25 w 44 i 45 min. Niestety, akademicy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Niezwykle denerwujące i deprymujące były dla naszej drużyny dyktowane rzuty karne dla rywali. To niesłychane, ale Marcin Stefaniec egzekwował aż 13 siódemek i wszystkie zamienił na bramki. Nasi bramkarze byli bezradni… W całym meczu sędziowie odgwizdali 21 rzutów karnych i nic dziwnego, że taką rzeczywistość kontestował na konferencji prasowej szkoleniowiec KSZO.  

KSZO przegrał, choć chyba rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Świetnie w zespół wkomponował się reprezentant Iranu, który z meczu na mecz z pewnością będzie grał jeszcze lepiej.

W najbliższy wtorek KSZO wyjeżdża do Końskich na mecz finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu z KSSPR.  

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “21 karnych, dwie czerwone kartki, Ali i dwubramkowa przegrana szczypiornistów KSZO?

  • 11 listopada 2019 at 09:20
    Permalink

    Dopóki Radowiecki będzie trenerem to 20 Alich nie pomoże. Jaki trener takie wyniki. Mizerota bez pojęcia po układach

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *