21 karnych, dwie czerwone kartki, Ali i dwubramkowa przegrana szczypiornistów KSZO…

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – AZSW AWF Biała Podlaska 33:35 (15:19).

KSZO: Kijewski, Piątkowski – Grabowski 11, Chmielewski, Rusin, Jeżyna, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Mehdizadeh 9, Włodarski 1, Włoskiewicz 10, Kowalczyk, Dwojak, Pawlik, Hubka, Zielonko. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 14 min. Karne: 8/4. Czerwona kartka:  Dawid Rusin (33 min.).

AZS AWF: Kozłowski, Adamiuk, Ostrowski – Maksymczuk 3, Łazarczyk 1, Urbaniak, Ziółkowski 1, Nowicki, Niedzielenko 3, Polok 4, Stefaniec 14, Mazur 2, Kozycz 1, Belisz 1, Banaś 5, Kandora. Trener: Dzmitry Tsikhan.

Kary: 22 min. Karne 13/13. Czerwona kartka: Kamil Kozycz (43 min. z gradacji kar).

Sędziowali: Paweł Piątek (Gać) i Maciej Szestakow (Łąka). Widzów: 255.

Pomarańczowo-czarni już w składzie z Ali Mehdizadehem bardzo dobrze rozpoczęli mecz, prowadząc w 12 min. 7:5. Później jednak słabiej już radzili sobie w obronie, na co zwracał uwagę proszący o przerwę na żądanie trener Tomasz Radowiecki. Między 12, a 21 min. nasi zawodnicy stracili 7 bramek, nie zdobywając ani jednej, na dodatek w 27 min. przegrywali 10:17 i gdyby akademicy nie grali w końcówce pierwszej połowy w podwójnym osłabieniu, to kto wie, czy zniwelowanie strat do 4 bramek byłoby w ogóle możliwe…

Po zmianie stron, nasz zespół cały czas dążył do odrobienia strat. Przegrywał różnicą dwóch, trzech bramek, a nawet jednej bramki przy stanie 23:24 i 24:25 w 44 i 45 min. Niestety, akademicy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Niezwykle denerwujące i deprymujące były dla naszej drużyny dyktowane rzuty karne dla rywali. To niesłychane, ale Marcin Stefaniec egzekwował aż 13 siódemek i wszystkie zamienił na bramki. Nasi bramkarze byli bezradni… W całym meczu sędziowie odgwizdali 21 rzutów karnych i nic dziwnego, że taką rzeczywistość kontestował na konferencji prasowej szkoleniowiec KSZO.  

KSZO przegrał, choć chyba rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Świetnie w zespół wkomponował się reprezentant Iranu, który z meczu na mecz z pewnością będzie grał jeszcze lepiej.

W najbliższy wtorek KSZO wyjeżdża do Końskich na mecz finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu z KSSPR.  

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “21 karnych, dwie czerwone kartki, Ali i dwubramkowa przegrana szczypiornistów KSZO…

  • 11 listopada 2019 at 09:20
    Permalink

    Dopóki Radowiecki będzie trenerem to 20 Alich nie pomoże. Jaki trener takie wyniki. Mizerota bez pojęcia po układach

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *