Muzeum zaprasza na Krzemionki na spotkanie z nietoperzem

Nietoperze są zwierzętami, o których wciąż wiemy bardzo mało. Najwyższa pora to zmienić. Zapraszamy więc do Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Krzemionkach na spotkanie z nietoperzem, aby móc bliżej poznać tego jedynego latającego ssaka. Mamy to szczęście, że w podziemnej trasie turystycznej ?gościmy? nietoperze, które chętnie hibernują w kopalniach. Te stworzenia nie cieszą się dobrą sławą, to właśnie one często pojawiały się na kartach mrocznych ludowych baśni. Warto jednak wiedzieć, że są to pożyteczne ssaki. Dlaczego? Zapraszamy wszystkich fascynatów przyrody do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki, aby poznać różne nieznane fakty z życia nietoperzy i obalić wiele mitów z nimi związanych. Tradycyjnie już elementem spotkania będzie warsztat plastyczny.
Zajęcia odbędą się 16 listopada w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a), o godzinie 11.00, czas trwania: 1,5-2 godziny, koszt 5 zł od osoby.
Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub adresem email: promocja@krzemonki.info.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *