Od lat dzielą życie

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, dwie pary świętowały wieloletnie pożycie małżeńskie.
Irena i Kazimierz Guzikowie obchodzili diamentowe gody, a Zofia i Mieczysław Dąbrowscy celebrowali złote gody.
Dostojni jubilaci z rąk wójta gminy Bodzechów Jerzego Murzyna i zastępcy kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sylwii Janik odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej oraz kwiaty.
Pan Kazimierz urodził się w 1935 r. w Gromadzicach. Pani Irena przyszła na świat pięć lat później w Jędrzejowie. Szanowna jubilatka swą karierę zawodową związała z Zakładami Porcelany w Ćmielowie. Najpierw pracowała jako malarz na porcelanie, później jako nauczyciel zawodu w Szkole Zawodowej w Ćmielowie. Szanowny jubilat po skończonej szkole średniej pracował w ostrowieckiej hucie. Młodzi poznali się podczas przyjęcia weselnego kolegi. Niedługo potem, jesienią 1959 roku, sami zawarli związek małżeński w Miłkowie. Państwo Guzikowie są szczęśliwymi rodzicami syna Andrzeja i córki Anny. Mają trzech wnuków: Roberta, Michała i Bartka.
Obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze. Wolny czas poświęcają rodzinie i swoim pasjom. Hobby pana Kazimierza to piłka nożna, pasjami ogląda mecze. Pani Irena aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich. Pan Mieczysław urodził się w 1940 r. w Tarnówku, gdzie mieszkał z rodzicami do ukończenia Liceum Ogólnokształcącego w Siennie. Po maturze rozpoczął pracę w Miejskim Handlu Detalicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie przepracował 33 lata na różnych stanowiskach od sprzedawcy, przez kierownika sklepu po specjalistę do spraw jakości. W uznaniu nienagannej i długoletniej pracy zawodowej Minister Handlu Wewnętrznego przyznał Jubilatowi Odznaczenie: Zasłużony Pracownik Handlu i Usług.
Pani Zofia przyszła na świat w 1948 r. w Bodzechowie. Swą karierę zawodową związała z handlem. Pracowała w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Handlu Wewnętrznego w Ostrowcu Świętokrzyskim do jego likwidacji w 1990 r. Następnie, wspólnie z koleżanką założyły Sklep Elektryczny, który prowadziły do momentu przejścia na emeryturę w 2001 r.
Państwo Dąbrowscy poznali się jesienią 1967 r. u kolegi pana Mieczysława z liceum. Zimą 1968 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim stanęli na ślubnym kobiercu. Ślub kościelny odbył się w Kościele Parafialnym w Bodzechowie. Szanowni Jubilaci zamieszkali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Są szczęśliwymi  rodzicami córki Edyty i syna Mariusza. Mają siedmioro wnucząt: Lilę, Miriam, Nadię, Gabrielę, Idę, Adama oraz Leona.
Pasją państwa Dąbrowskich są wycieczki krajoznawcze i turystyka. Jak wspominają, zwiedzili większość sanktuariów naszego kraju. Pan Mieczysław, mieszkając w Ostrowcu Świętokrzyskim, swój wolny czas poświęcał działce pracowniczej. Dzięki temu zainteresowaniu rodzina miała dostęp do świeżych owoców i warzyw. Jego hobby to sport, w szczególności piłka nożna i siatkówka. Jest wiernym kibicem ostrowieckiej drużyny żeńskiej KSZO.
Od 22 lat Jubilaci mieszkają w Starej Dębowej Woli, gdzie stworzyli wspaniałe miejsce spotkań dla rodziny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *