Skuteczne patrole

Od pewnego czasu przechodnie na alei 3 Maja skarżyli się, że są zaczepiani przez mężczyzn, którzy proszą o drobne pieniądze. Nierzadko mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, który spożywali na skwerze tuż przy budynku kina „Etiuda”, za dwoma pawilonami handlowymi. Wśród nagabywanych osób byli też uczniowie szkół, którzy przechodzili tędy w kierunku dworca PKS.

-Strach jest przechodzić, gdyż żebrzą o pieniądze, a kiedy ich nie dostaną, człowiek obsypywany jest wyzwiskami. Niby główna ulica miasta, a nikt nie zwraca na to uwagi -mówił jeden z mieszkańców.

Na obecność mężczyzn skarżyli się też najemcy pobliskich pawilonów handlowych oraz kierowcy pozostawiający auta na dużym parkingu przy dawnym ZDK. Z obecnością grupy wiązano także zdarzenia związane z drobnymi uszkodzeniami samochodów.

-Nie można spokojnie przejść. Mężczyźni zachowują się wulgarnie. Zaczepiają. Na skwerze za pawilonami, siedzą na murku, piją alkohol, potem załatwiają tam swoje potrzeby fizjologiczne. Kłócą się między sobą. Strach im zwrócić uwagę, bo wtedy zaczynają się wyzwiska. Kolega nie dał im kasy, a nawet ich obsztorcował, to po powrocie na parking miał uszkodzoną klapkę wlewu do paliwa. Niby nikt nic nie widział i nie wiadomo, kto to zrobił, jednak każdy umie wiązać fakty w całość -mówi jedna z mieszkanek.

Zwróciliśmy się ze sprawą do Eweliny Wrzesień, oficera prasowego KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pojawienie się patroli, zarówno samochodowych, jak i pieszych, w tym miejscu, spowodowało, że mężczyźni przestali się pojawiać. Teraz mieszkańcy mogą bezpiecznie przechodzić, a kierowcy korzystać z parkingu, bez narażania się na nieprzyjemne zaczepki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *