Czasowo bezrobotni

Tylko w ciągu siedmiu dni roboczych listopada br. w ostrowieckim urzędzie pracy zarejestrowało się blisko 250 osób bezrobotnych.
To znacznie więcej niż w poprzednich miesiącach. Większość osób rejestruje się po raz kolejny.
W pierwszym tygodniu listopada, dziennie rejestrowało się średnio 30 osób. Pracowników urzędu pracy nie dziwi wyraźny wzrost osób rejestrujących się. Mówią, że to normalna sytuacja o tej porze roku i że są na ten wzmożony ruch przygotowani. Kończą się bowiem umowy pracownikom, zatrudnionym głównie w sektorze budowlanym. Na szczęście w lutym lub najdalej w marcu podpiszą oni nowe umowy z dawnymi lub nowymi pracodawcami. Tak dzieje się od kilku lat.
W tym roku sezon kończy się późno, a rejestrujących się jest mniej niż w latach poprzednich. Wpływ na to ma nie tylko wyjątkowa aura sprzyjająca jesiennym inwestycjom, ale przede wszystkim sytuacja na rynku pracy. Dobry pracownik jest dziś dla firmy największym kapitałem. Dlatego część lokalnych zakładów i przedsiębiorstw zabiega o inwestycje, które pozwolą im na utrzymanie frontu robót w okresie zimy, chociaż nie są one intratne. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie pracy i utrzymanie zatrudnienia. Tak robią firmy budowane, remontowo -budowlane, specjalizujące się w inwestycjach wodno -kanalizacyjnych, szeroko rozumianej energetyce itp.
Podróżując po naszych drogach, widać pracujący sprzęt i samych pracowników. Sezon wyraźnie się przedłużył.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *