W najbliższy weekend Świąteczna Zbiórka Żywności

Wielkimi krokami zbliża się kolejna 23. już edycja Świątecznej Zbiórki Żywności!
Przez 2 dni, od piątku 29 listopada do soboty 30 listopada, w kilkuset sklepach w całej Polsce będzie można wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W akcji jak zawsze bierze udział także Świętokrzyski Bank Żywności.
W dniu zbiórki rusza także kampania ?Stoliczku, nakryj się! Głód to nie bajka?, której celem jest zebranie środków na transport żywności do organizacji charytatywnych.
?Rosnące ubóstwo rodzi coraz większe potrzeby żywnościowe, a też kolei ? wyższe koszty transportu, które są coraz droższe również ze względu na rosnące ceny paliwa. Dodatkowo szacujemy, że liczba transportów zdecydowanie zwiększy się w przyszłym roku, wraz z wejściem w życie Ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności ? dodaje Dorota Jezierska.
W akcję zaangażowała się już m.in. internetowa grupa Tuba Smaku ? Pascal Brodnicki, Agnieszka Mielczarek, Sugarlady, UMAMI i Posmakuj Polski na swoich kanałach na kanale YouTub promują ideę Banków Żywności i zachęcają do finansowego wsparcia akcji. Wpłat można dokonywać na https://bankizywnosci.pl/przekaz- darowizne/ lub bezpośrednio do puszek w wybranych sklepach podczas świątecznej zbiórki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *