Piłkarze ręczni KSZO przegrali w Końskich

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KSSPR Końskie ? KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 34:31 (16:15).

KSSPR: Buchcic, Janusz ? Witkowski, Maleszak 4, Pilarski 6, Wolski 7, Fidor, Telka, Gruszczyński, Zając, Rurarz 2, Matyjasik 13, T.Napierała, Słonicki. Trener: Robert Napierała.

Kary: 8 min. Karne: 9/8.

KSZO: Piątkowski, Kijewski, Baran ? Grabowski 9, Chmielewski 1, Rusin 1, Jeżyna, Cukierski 1, Kogutowicz 6, Mehdizadeh 6, Granat, Włodarski, Dwojak 1, Pawlik, Włoskiewicz 6, Zielonko. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 12 min. Karne: 5/5.

Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Paweł Stanek (obaj z Kielc). Widzów: 250.

Pomarańczowo-czarni rozpoczęli mecz fatalnie, bo po niespełna 10 minutach przegrywali 1:6. Z minuty na minutę jednak rozkręcali się, zmniejszając dystans do rywala do trzech bramek. W 23 min. było już 9:11, a trzy minuty później 11:12. Ostatecznie konecczanie na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Pierwszoligowy zespół piłki ręcznej KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe przekazywane w ramach środków na promocję Gminy poprzez sport oraz dotacji na upowszechnianie piłki ręcznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

To zapowiadało emocje po zmianie stron, ale podobnie jak na początku mecz, tak i na początku drugiej połowy podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego nie grali skutecznie. KSSPR odskoczył po czterech minutach tej części gry na 20:16 i utrzymywał bezpieczną przewagę, bo w 45 min. było 24:20. Liczyliśmy na to, że nasz zespół w ostatnich minutach zdoła odrobić straty, ale było inaczej, choć niezwykle emocjonująco.

Na 10 minut przed końcem ostrowczanie przegrywali już 22:28, a na dodatek Ali Mehdizadeh w wyniku gradacji kar ujrzał czerwoną kartkę. Mocniej zabiły nam jednak serca, gdy na cztery minuty przed końcową syreną zrobiło się 27:30, a minutę później już tylko 29:31. W 59 min. konecczanie wciąż mieli dwie bramki zapasu, a ostatecznie pokonali nas różnicą trzech trafień. To był niezły mecz w naszym wykonaniu, ale po 10 kolejkach KSZO ma tylko 6 pkt. na koncie.