Ostrowiec Świętokrzyski w akcji „Rodacy Bohaterom”

Po raz kolejny w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci organizuje zbiórkę żywności dla Polaków na Kresach. Akcja pod nazwą ?Rodacy Bohaterom? organizowana jest od lat przez Stowarzyszenie Odra Niemen z Wrocławia.

Inicjatywę kilka lat temu podjęło również Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci. Jak co roku członkowie Stowarzyszenia dzięki uprzejmości ks. Jana Sarwy będą pełnić dyżury w Domu Parafialnym Michael. W tym roku dyżurują w każdy piątek grudnia od godz. 16 do 18 i w każdą sobotę od godz. 12 do 14. Będą zbierać również żywność w ostrowieckich marketach. Więcej informacji podadzą na dniach na swoim facebookowym funpage’u.

Ostrowieccy Patrioci serdecznie zapraszają do współpracy wszystkie ostrowieckie szkoły i instytucje oraz mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Lista produktów, jakie powinny się znaleźć w paczkach podana jest na wydarzeniu Stowarzyszenia. Warto pamiętać, że do paczek można dołączać kartki świąteczne. Zbiórka jest niezwykle ważnym wydarzeniem, gdyż poprzedza Święta Bożego Narodzenia i pozwala pokazać rodakom na Kresach, że pomimo zmiany granic naszego kraju, Polacy cały czas o nich pamiętają.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *