Co po bazie MPK?

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami prezydent Jarosław Górczyński zainicjował proces konsultacyjny dotyczący terenu po obecnej bazie MPK w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pierwszym środowiskiem, do którego w tej sprawie się zwrócił, był lokalny biznes.
– Na tę chwilę MPK ma siedzibę w centrum miasta, ale za dwa lata się to zmieni, kiedy powstanie nowa baza w sąsiedztwie Celsy ?Huta Ostrowiec?- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Wówczas owe 2,5 ha na os. Pułanki zostanie uwolnione. Zwracam się dzisiaj z pytaniem co do ewentualnego sposobu zagospodarowania tego terenu. Nie wyobrażam sobie, aby sprzedać go dla kolejnej sieci handlowej, ale chętnie rozważyłbym np. pomysł zakupu przez lokalny biznes tej nieruchomości pod mały rynek z obiektami handlowo -usługowymi, czy inną propozycję skierowaną dla ostrowczan.
Prezydent jest w tej sprawie otwarty na koncepcje i oczekuje pomysłów dotyczących tej działki. Równocześnie przypomniał, że pod potrzeby realizacji projektu ?Ekologiczny transport miejski? Gmina Ostrowiec Świętokrzyski pozyskała 34 mln zł unijnego dofinansowania dla 47 mln zł zadania.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Co po bazie MPK?

 • 3 grudnia 2019 at 10:42
  Permalink

  Porządne,z prawdziwego zdarzenia Centrum Administracyjne Powiatu i Miasta z wykorzystaniem sąsiadującego gmachu po TP SA. Niech adaptacja i budowa potrwa nawet kilka lat ale byłby wreszcie dobrze wykorzystany teren. Dzisiejsze Starostwo jak i UM są w budynkach niezbyt okazałych czy zgodnych z oczekiwaniami wielu mieszkańców.
  Tylko nie banki,apteki czy ciucholandy…

  Reply
  • 3 grudnia 2019 at 15:24
   Permalink

   to prawda- dzisiejsze Starostwo w budynku dawnego internatu czy archaiczne i zaniedbane pomieszczenia UM nie przystoją miastu jak na XXI wiek

   Reply
 • 3 grudnia 2019 at 20:54
  Permalink

  …mały rynek z obiektami handlowo -usługowym… panie prezydencie ten pomysł to jest jakaś niedorzeczność kolejne bazarowe budki , takie prowincjonalne dziadostwo w stylu małego bazarku w centrum miasta ? Myślę,że pan żartuje.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *