Barbórka w Ożarowie (zdjęcia)

Barbórka to święto, które jest ważne dla wielu mieszkańców gminy ze względu na pracę w strefie górniczej spółki Cement Ożarów SA.
– Święto górników jest jednocześnie świętem rodzin górniczych, które zamieszkują naszą gminę ? mówi burmistrz Marcin Majcher. – Stąd też przykładamy do tego dużą wagę. Staramy się zawsze uczestniczyć w uroczystościach naszych górników, by podziękować im za całoroczny wysiłek, za to, że poprzez swoją pracę pomnażają nasz majątek samorządowy.


Od wielu lat relacje pomiędzy zarządem cementowni i samorządem Ożarowa układają się pozytywnie. Gmina wspiera zakład, pomaga mu, chociażby w sprawach wykupu gruntów rolnych czy też przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego czy określenia planu stref wydobywania surowca.


W tym roku również poczynione zostały pewne starania, między innymi jedna z działek, która stanowi własność samorządu gminy, zostanie przekazana dla zasobu spółki Cement Ożarów, aby poszerzyć strefę poboru surowca. Tradycyjnie każdego roku cementownia i gmina organizują wspólnie Dni Cementowni i Ożarowa. W pierwszym dniu jest to święto cementowni, przełożeni starają się podziękować wszystkim pracownikom za sumienną pracę, dla nich są także organizowane występy okolicznościowe. Drugiego dnia poprzez prezentacje młodzieży i Klubu Seniora gmina stara się podziękować mieszkańcom za całoroczną pracę.
Od stycznia cementownią kieruje nowy prezes Janusz Miłuch, który kontynuuje wypracowane wcześniej doświadczenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *