Piłkarze wodni KSZO triumfują w ekstraklasie. Wygrali pierwszy mecz w Poznaniu!

W rozgrywkach ekstraklasy waterpoliści KSZO zmagali się w Poznaniu z tamtejszym zespołem Waterpolo. Drużyny podzieliły się punktami. Warto jednak pochwalić nasz najmłodszy w szeregach ekstraklasy zespół, który wywalczył pierwsze punkty i ma już w dorobku jedną wygraną.
*Waterpolo Poznań ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 13:17 (5:3, 2:5, 2:3, 4:6). B: Różycki 6, Kowalewski 2, Mruk 2, Iwanowicz, Bocheński, Drula – Ozga 6, Krakowiak 5, Szląszkiewicz 4, Kochański, Bartosik.
Piłkarze wodni KSZO w sobotnim meczu ekstraklasy w Poznaniu pokonali tamtejsze Waterpolo. Najlepszymi zawodnikami byli bramkarze ? Paweł Handze w ekipie poznańskiej i Jakub Krawczyk w zespole ostrowieckim. Ostrowieccy waterpoliści nastawili się na grę z kontry.
-W III kwarcie podkręcili tempo i dzięki temu rozstrzygnęliśmy mecz na swoją korzyść ? podkreśla trener, Robert Serwin.
Po meczu wszyscy podkreślali, że mamy młody, perspektywiczny i bardzo uzdolniony zespół, ale na zimne wolał dmuchać i chuchać nasz szkoleniowiec.
*Waterpolo Poznań ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 8:6 (2:1, 2:1, 0:3, 4:1).
Drugi mecz został rozegrany w niedzielę. Zakończył się przegraną naszej drużyny. Choć po dwóch kwartach KSZO przegrywał 4:2, to w trzeciej wyszedł na prowadzenie 4:5, a w czwartej kwarcie 4:6. Niestety, tym razem nie powtórzyła się historia z soboty. Poznaniacy odrobili straty i to oni w końcu wykazali się większym doświadczeniem. Najlepszym graczem meczu w ekipie KSZO uznany został Maksymilian Krakowiak.
-To był z naszej strony istny festiwal niewykorzystanych sytuacji ? komentuje trener, Robert Serwin. ?Nie zdołaliśmy strzelić karnego i wykorzystać dwóch okresów w przewadze. Oczywiście, popełniliśmy także błędy własne, a kiedy przeciwnik gonił wynik w poczynania wkradła się dodatkowo pewna nerwowość. Był taki moment, że grając w przewadze mogliśmy odskoczyć na trzy bramki przewagi i to chyba byłoby już w tym spotkaniu decydujące, ale w tej akcji trafiliśmy w poprzeczkę! Dziękuję chłopakom za walkę. Chciałbym wyróżnić w naszej drużynie Jakuba Krawczyka i Maksymiliana Krakowiaka, którzy zagrali na najwyższym poziomie.
KSZO w Poznaniu zagrał w składzie: Jakub Krawczyk ? Sebastian Bartosik, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Maksymilian Walesic, Piotr Kotaś. Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.
W innych meczach ekstraklasy WTS Polonia Bytom pokonała w sobotę Alfa JOB HR Gorzów Wlkp. 14:9 (3:4, 4:1, 3:2, 4:2). Co ciekawe, mecz niedzielny pomiędzy tymi zespołami został przerwany w 1 min. 10 sek. trzeciej kwarty i dlatego ostateczną decyzję podejmie Komitet Techniczny Piłki Wodnej. Aktualna tabela:
1.WTS Polonia Bytom                 7             21:0           129-30
2.ŁSTW Łódź                                6             18:0           129-34
3.Waterpolo Poznań                    8             9:15            74-117
4.Alfa Gorzów Wlkp.                    5             6:9              59-55
5.KSZO Ostrowiec Św.                 6             3:15            45-88
6.Arkonia Szczecin                       6              0:18            17-128

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.