„Staszic” na londyńskich szlakach

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim ostatnie dni listopada spędzili w Londynie, gdzie brali udział w warsztatach językowych.
Podczas wyjazdu uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w sytuacjach codziennych, np. zamawiając posiłek, czy robiąc zakupy. Ponadto realizowano różnego rodzaju zadania i ćwiczenia podczas zwiedzania, a najwnikliwsi obserwatorzy i poszukiwacze byli nagradzani. Poszerzeniem programu językowego było wykonywanie zadań w specjalnie do tego przygotowanym zeszycie ćwiczeń, a najlepsze prace zostały nagrodzone. Uczestnikom, pomimo zmiennej angielskiej pogody, udało się zwiedzić m.in. Muzeum Nauki, Muzeum Historii Naturalnej, Tate Modern, Muzeum Morskie, Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową, a nawet ruszyć w rejs statkiem po Tamizie oraz podziwiać widoki ze sławnego London Eye. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: dyrektor I LO Dariusz Kaszuba oraz nauczyciele – Maciej Krawczyk, Justyna Walczak oraz Sławomir Ziemba. Katarzyna Góra pomogła w przygotowaniu wyjazdu od strony organizacyjnej.
-Staraliśmy się zaspokoić pasje językowe oraz potrzeby intelektualne i poznawcze naszych uczniów – turystów i mamy nadzieję, że udało się osiągnąć ten cel – mówi kierownik i współorganizator wycieczki, Justyna Walczak. W trakcie tego krótkiego, ale niezwykle intensywnego pobytu w Londynie, uczestnikom udało się zasmakować zjawisk wielokulturowego życia i wartości, zwyczajów, co z pewnością zaprocentuje wzrostem motywacji i chęcią do nauki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *