Wojownicy pokonali Tytanów. Szczypiorniści KSZO w 1/16 Pucharu Polski

II runda eliminacyjna Pucharu Polski. *Tytani Wejherowo – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 27:29 (13:15).

Tytani: Nowosad, Jurkiewicz 6, Grabowski 2, Wicon 1, Bartoś 4, Koss 5, Kudełka 2, Warmbier 5, Wicki 1, Pitucha1, Kaniowski, Papke, Rompa, Sikora, Cholcha. Trener: Paweł Paździocha.
Kary: 4 min. Karne: 2/1.

KSZO: Piatkowski, Kijewski – Chmielewski 1, Rusin 2, Jeżyna 3, Cukierski 2, Kogutowicz 1, Mehdizadeh 9, Włodarski 4, Dwojak 1, Włoskiewicz 6, Granat, Jagiełło.
Kary: 10 min. Karne: 7/3.

Sędziowali: Robert Orzech (Brodnica) i Karol Piernicki (Grudziądz). Widzów: 280.

Zwycięstwo w Wejherowie pozwoliło naszej drużynie awansować do 1/16 Pucharu Polski.  Mecz tej fazy rozgrywek, już z udziałem zespołów z Superligi, odbędą się 26 stycznia 2020 roku.

Szczypiorniści KSZO w Wejherowie pierwsi zdobyli bramkę, a od 10 min. już do końcowej syreny utrzymywali jedno, dwu, trzy, a nawet czterobramkowe prowadzenie.

W I połowie nie do zatrzymania był Ali Mehdizadeh, który zdobył 5 z 15 bramek w tej części gry. Po przerwie dorzucił jeszcze 4 i był najskuteczniejszym strzelcem spotkania.

Co prawda w 47 min. Tytani, którzy  dorobkiem 1 pkt. zajmują ostatnie miejsce w grupie A I ligi, doprowadzili do wyrównania i było 21:21, ale ostatnie dziesięć minut nasi piłkarze ręczni rozegrali pod swoje wyraźne dyktando, a bramki Rusina, Kogutowicza, dwie Włodarskiego i Włoskiewicza dały zespołowi awans do następnej fazy Pucharu Polski, mimo iż – tym razem – w składzie zabrakło narzekającego na uraz mięśnia uda Kacpra Grabowskiego.

Na mecz do oddalonego o blisko 600 km Wejherowa ostrowczanie wybrali się dzień wcześniej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów – Biura Ochrony Osób i Mienia Scorpion,  Elkom Trade S.A. oraz PPHU „Rewmax”.