?Teens for Kids?. Wystartował Międzyszkolny Projekt Językowy

Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu językowego, którego inicjatorką jest dyrektor PSP Nr 5 ? Marta Dobrowolska-Wesołowska.
?Teens for Kids?, to projekt edukacyjny przeznaczony dla uczniów ostrowickiej ?Piątki?, który realizowany jest we współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi. W tym roku szkolnym partnerem projektu jest Liceum Ogólnokształcące Nr II im. Joachima Chreptowicza, którego uczniowie przygotowali pierwsze warsztaty dla uczniów z PSP Nr 5.
Celem projektu jest zachęcenie młodzieży szkoły podstawowej do nauki języków obcych, zaś w roli popularyzatorów są starsi koledzy i koleżanki z LO Nr II.
– Projekt zrodził się w mojej głowie w wakacje, bowiem zależało na zachęceniu uczniów mojej szkoły innych języków obcych- mówi dyrektor Marta Dobrowolska – Wesołowska. W naszej szkole oprócz języka angielskiego można uczyć się niemieckiego, bądź francuskiego. Chcemy pokazać, że do nauki jeszcze innych języków nie powinni podchodzić ze strachem.
W pierwszych zajęciach 60 uczniów klas ósmych z PSP Nr 5 obejrzało i wysłuchało prezentacji dotyczącej języka rosyjskiego, przygotowanej przez licealistów z klasy 2b pod kierunkiem Elizy Wójcik. Julia Czaja, Aneta Kapuśniak, Marta Fryze i Janek Wesołowski wykazali się ogromną wiedzą o kulturze i tradycjach Rosji i z ogromnym zapałem oprowadzali swoich młodszych kolegów po Rosji.
– Nasi uczniowie przybliżyli cyrylicę, kuchnię rosyjską, najsłynniejszych Rosjan w historii, ale również współczesnych idoli młodzieży – wylicza dyrektor Małgorzata Górecka-Smolińska. Udowodnili, że wiele wyrazów w języku rosyjskim jest nam znane i podsumowali swoją prezentację grą Kahoot, która wzbudziła ogromne emocje. Młodzieży naszej szkoły nie było trzeba specjalnie namawiać, aby poprowadzili zajęcia.
Nauczyciel języka rosyjskiego, Eliza Wojcik mówi, że uczymy się języków obcych w myśl maksymy ?Granice naszego języka są granicami naszego świata.? Niech świat dzięki znajomości języków stoi przed nami otworem. Po feriach kolejna prezentacja w tej edycji projektu ? tym razem będzie to język hiszpański.
Nie wykluczone, że uda się zgłębić także tajniki języka japońskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *