W noc wigilijną stracili dom

Trzyosobowa rodzina straciła dom w pożarze, który wybuchł w noc wigilijną na ul. Łąkowej w Ćmielowie.
Domowników obudziły trzaski. Na szczęście, w porę zdążyli opuścić płonący dom. Na miejsce przybyło 6 wozów straży pożarnej, w tym jednostka OSP Ćmielów oraz jednostki PSP Ostrowiec. W akcji udział brało 19 strażaków.
-Pożar wybuchł w budynku drewniano -murowanym pokrytym blachą. Po przybyciu na miejsce straż zastała duże zadymienie, działania polegały na ugaszeniu pożaru wodą z drabiny mechanicznej -wyjaśnia asp. szt. Ryszard Wit z PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na miejscu były także pojazdy pogotowia gazowego i zakładu energetycznego. Strażacy dokonali częściowej rozbiórki spalonej konstrukcji budynku, dach został zabezpieczony plandeką. Przypuszczalną przyczyną wystąpienia pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Niestety, spaleniu uległa konstrukcja dachu i część drewniana domu. Dom nie nadaje się na chwilę obecną do zamieszkania.
W piątek, tuż po świętach, rodzinę odwiedziła burmistrz Ćmielowa, Joanna Suska wraz z kierownik OPS Joanną Borkowską, aby poznać potrzeby rodziny. Burmistrz zaproponowała rodzinie z małym dzieckiem mieszkanie zastępcze, ale poszkodowani w pożarze odmówili przyjęcia takiej pomocy, z uwagi na znalezienie schronienia u najbliższej rodziny po drugiej stronie ulicy. Dla rodziny zatem został przyznany finansowy zasiłek celowy.
Jeżeli ktoś z państwa zechciałby pomóc materialnie bądź w inny sposób poszkodowanej rodzinie, jest proszony o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ćmielowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *