Pomnik Jana Pawła II stanie w Opatowie

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Opatowa została przywieziona figura Jana Pawła II.
-O to, aby Opatów mógł cieszyć się pomnikiem Wielkiego Polaka, starałem się już dwa lata temu, w związku z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża. Wtedy z różnych względów nie udało się tego zrobić – wyjaśnia burmistrz Opatowa, Grzegorz Gajewski. W przeddzień 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II pomnik jest już w Opatowie i chyba tylko kataklizm mógłby sprawić, że nie zdołamy go odsłonić w dniu 18 maja 2020 r.
Figura Jana Pawła II została wykonana w Podkarpackiej Pracowni Rzeźbiarsko -Odlewniczej Arkada pod Jarosławiem. Zakład wytwarza figury z żywicy epoksydowej, która wygrywa cenowo z brązem czy kamieniem. Figura kosztowała 12 tysięcy zł.
Obecnie trwają dyskusje, w którym miejscu pomnik ma zostać usytuowany. Głośno mówi się, że ma stanąć na Promenadzie. Wówczas być może Promenada zostałaby dodatkowo nazwana imieniem Jana Pawła II. Już pojawiły się głosy, że miejsce to nie do końca jest trafi one z uwagi na swoją rozrywkową działalność. Na Promenadzie bowiem odbywają się różnego rodzaju hałaśliwe imprezy, także takie, w trakcie których spożywany jest alkohol.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *