Śmierć w Grzegorzowicach. 32-letni Łukasz J. przyznał się do popełnienia zabójstwa

W dniu 10 stycznia 2020 r., o godz. 12, Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zdecyduje, czy 32-letni Łukasz J. zostanie tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna ma zarzut zabójstwa 50-letniego Piotra K.

-Tragiczne zdarzenie miało miejsce w dniu 7 stycznia 2020 r.  podczas libacji alkoholowej w jednym z domów na terenie gminy Waśniów. Zarzut w związku z przestępstwem określonym w art. 148 par. 1 Kodeksu karnego postawiliśmy tylko jednemu z uczestników libacji ? mówi prokurator rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim Cezary Skalmierski. Składając wyjaśnienia Łukasz J. przyznał się do popełnienia zbrodni zabójstwa. Ofiara poniosła śmierć od ciosu nożem w szyję.

33-latek został zatrzymany w dniu 7 stycznia 2020 r., ok. godz. 19. Prokurator nie ujawnia na tym etapie, jaki był motyw tego czynu.

Pozostałe osoby, zatrzymane bezpośrednio po tym przestępstwie, zostały zwolnione do domów. W śledztwie i procesie będą występowały w charakterze świadków. Mowa tu o 25-letniej kobiecie, jej 33-letnim mężu oraz o 30-letnim mężczyźnie. W sumie w alkoholowej libacji brało udział pięć osób, licząc denata.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *