Adrian Wojkowski, Hubert Skuciński, Jakub Ćwięka nowymi piłkarzami ręcznymi KSZO

Na dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej Karol Szewczyk oficjalnie już przedstawił Tomasza Strząbałę jako szkoleniowca ostrowieckiej drużyny.

To wybitna postać w naszej piłce ręcznej, były wieloletni drugi trener PGE VIVE, a ostatnio superligowego MMTS Kwidzyn. Z kieleckim gigantem szczypiorniaka jest związany blisko 27 lat, prowadząc w nim grupy młodzieżowe i będąc w przeszłości asystentem Bogdana Wenty i Tałanta Dujszebajewa. W poprzednim sezonie z zespołem MMTS Kwidzyn wywalczył czwarte miejsce w Polsce.

Karol Szewczyk przedstawił także trzech nowych zawodników. Są nimi: Adrian Wojkowski oraz dwaj wychowankowie mieleckiej Stali, Hubert Skuciński i Jakub Ćwięka.

Adriana Wojkowskiego ostrowieccy kibice handballu świetnie znają. Wrócił do KSZO po okresie gry najpierw w Ostrovii Ostrów Wielkopolski, a później Stali Mielec. Grał także w Miedzi Legnica. To doświadczony, 27-letni kołowy. Waży 116 kg i mierzy 193 cm wzrostu.

Hubert Skuciński to 23-letni skrzydłowy. Mierzy 188 cm wzrostu i waży 84 kg. Ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Jest absolwentem gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Jakub Ćwięka ma 23 lata. Najczęściej występuje na pozycji lewego rozgrywającego. Mierzy 194 cm wzrostu i waży 92 kg. To wychowanek Stali Mielec, który w poprzednim sezonie pomógł SPR Tarnów w awansie do Superligi.

Wszyscy trzej, nowi zawodnicy ?jak zapowiedział trener Tomasz Strząbała – zagrają już w ostrowieckiej hali 18 stycznia w sobotnim, noworocznym turnieju. Przypomnijmy tylko, że o godz. 10 KSZO zmierzy się z KSSPR Końskie, a o godz. 12 Azoty II Puławy zagrają z Padwą Zamość. Na godz. 15 zaplanowano mecz przegranych o III miejsce, a o godz. 17 mecz wygranych zespołów o I miejsce w zawodach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *