Rachunek na 1 grosz

Do naszej redakcji zgłosił się pan Zdzisław z rachunkiem za usługi telefoniczne, opiewającym na 1 grosz.
Jak mówił opłata, którą musiałby uiścić na poczcie, chcąc opłacić ten rachunek, wynosi 2,99 zł.
-Rachunek chciałem zapłacić w punkcie T-Mobil, tam jednak opłaty nikt nie chciał przyjąć – mówi pan Zdzisław. Tłumacząc, że jakbym nie dopłacił grosza do rachunku za energię elektryczną, to zostałoby mi odcięte światło. Nie mogę dołączyć tej opłaty do kolejnego rachunku, bo umowa z T-Mobil już została zakończona. Koszt wystawienia rachunku opiewającego na 1 grosz znacznie przekracza jego wartość. Chcę wiedzieć, gdzie tu sens wystawiania takiego rachunku? Czy istnieje zatem możliwość opłaty rachunku w Ostrowcu Świętokrzyskim bez ponoszenia dodatkowych kosztów i tak naprawdę jedynych?
Spostrzeżenia czytelnika przekazaliśmy do Biura Prasowego T-Mobile.
-Mając na uwadze ochronę danych osobowych, biuro prasowe nie może przeanalizować danych klienta i nie możemy przekazać ich osobie trzeciej – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Biuro Prasowe T-Mobile. Niemniej klient, którego sprawa dotyczy, może zrealizować płatność bez żadnych dodatkowych opłat za pomocą przelewu bankowego, przelewu ekspresowego lub systemu BLIK. Na fakturze, którą otrzymał klient, znajduje się numer konta bankowego, na który można wpłacić zaległy jeden grosz.
Owszem, przelewy takie są bezpłatne pod warunkiem, że klient ma możliwość robienia przelewów internetowych z własnego konta. Niestety, wiele osób nadal nie ma takiego wyboru, często z powodu wieku, kiedy bankowe operacje przez Internet zwyczajnie ich przerastają. Tak jest w przypadku pana Zdzisława, który mówi, że jest emerytem i zwyczajnie nie wie, jak się robi takie przelewy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *