KSZO ? Azoty w 1/16 Pucharu Polski. Sobotnie święto piłki ręcznej w Ostrowcu

W najbliższą sobotę, 25 stycznia o godz. 18, w 1/16 Pucharu Polski szczypiorniści KSZO, którzy na szczeblu centralnym wyeliminowali Olimpię Piekary Śląskie i Tytanów Wejherowo, w ostrowieckiej hali zmierzą się z gigantem polskiego handballu, drużyną Azotów Puławy ? wielokrotnym brązowym medalistą mistrzostw Polski, który w tegorocznych rozgrywkach zajmuje 4 miejsce w rozgrywkach.

Kapitan KSZO ? Maciej Jeżyna, z urodzenia puławianin, już cieszy się z tej nadchodzącej rywalizacji. Co ciekawe, był jedynym z naszych graczy, który wytypował Azoty za naszego pucharowego przeciwnika. W Azotach występuje również Bartosz Kowalczyk, który jest rodzonym brata grającego w KSZO, a obecnie kontuzjowanego, Pawła.

-Zapraszamy wszystkich kibiców na ten atrakcyjny mecz, niech wypełnią szczelnie halę ? mówi kapitan pomarańczowo-czarnych, Maciej Jeżyna. ?Nie położymy się przed tak renomowanym rywalem. Będziemy walczyć na maksa, by osiągnąć jak najbardziej dobry wynik. Nie ukrywam jednak, że priorytetem jest dla nas liga i zdobywanie jakże potrzebnych nam punktów. Cieszę się, jako puławianin, że to Azoty przyjeżdżają do Ostrowca. Znam trenerów, zawodników. To dodatkowy smaczek tego meczu?

W puławskim zespole, prowadzonym przez trenera Michała Skórskiego, grają tak znani piłkarze ręczni, jak: bramkarze ? Vadim Bogdanov, Wojciech Borucki, Valentyn Koshovy, skrzydłowi ? Michał Skwierawski, Kacper Mchawrab, Wojciech Gumiński, Mateusz Seroka, Piotr Jarosiewicz, obrotowi ? Łukasz Rogulski, Paweł Grzelak, Tomasz Kasprzak, Dawid Dawydzik, rozgrywający ? Antoni Łangowski, Paweł Podsiadło, Rafał Przybylski, Kacper Adamczuk, Michał Szyba, Jakub Moryń, Bartosz Kowalczyk.

Szybę, Dawydzika, Łangowskiego i Jarosiewicza nasz trener Tomasz Radowiecki mógł widzieć w akcji i to na żywo podczas rozgrywanego w Tarnowie Turnieju Czterech Narodów.

? KSZO, to zespół, który od lat dość solidnie radzi sobie na pierwszoligowych parkietach ? mówi Piotr Pezda, II trener puławskich Azotów. ?Na pewno nie zlekceważymy ostrowczan, bo wiemy jaki jest sport i jakie płata figle. Zresztą, nasza gra pokazuje, że do każdego meczu musimy podchodzić pewni siebie, ale ze stuprocentowym zaangażowaniem. Do Ostrowca przyjedziemy zmotywowani. Mecz z KSZO będzie z pewnością mocnym przetarciem po przerwie przed drugą odsłoną  sezonu.

? Do meczu z KSZO podchodzimy, jak do każdego innego spotkania ? podkreśla Paweł Grzelak, obrotowy Azotów. ?Ostrowczanie grają co prawda w niższej lidze, ale podchodzimy do nich z szacunkiem. W planach mamy awans do następnej fazy pucharowej i takie też mamy przedmeczowe założenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *