Pracowici taekwondocy

Początek roku to dla zawodników Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego czas intensywnych przygotowań do nowego sezonu startowego.

-Przed nimi ważne sportowe zmagania w postaci eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i startów w Pucharach Polski ? mówi trenerka, Wioletta Walerowicz. -Jeden z Pucharów Polski po raz kolejny zostanie rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Organizatorzy spodziewają się ponad 600 zawodników z Polski i zagranicy. W związku z tym zawodnicy i trenerzy pracowicie spędzą ferie zimowe, podczas których odbędzie się klubowe zgrupowanie kondycyjne w Murzasichle. Treningi taekwondo uzupełnione zostaną treningami ogólnorozwojowymi oraz sportami zimowymi. Na takiej solidnej podstawie, po powrocie z gór, będą doskonalić umiejętności specjalne, co miejmy nadzieję zaowocuje wysokimi wynikami sportowymi i wieloma zwycięskimi pojedynkami.

Tymczasem w miniony piątek w OSTO odbył się egzamin na stopnie uczniowskie, do którego przystąpiło blisko 40 uczestników. Egzamin przeprowadziła trenerka Wioletta Walerowicz – 4 dan w taekwondo olimpijskim i egzaminator klasy mistrzowskiej PZTO. Sporą grupę zdających stanowili najmłodsi zawodnicy, którzy zdawali egzamin na 10 kup i od tego momentu mogą już oficjalnie nosić tradycyjny strój treningowy dobok. Egzaminy na pasy w kolejności: biały, żółty, niebieski, czerwony i czarny są nieodłącznym elementem szkolenia w taekwondo. Stanowią podsumowanie kolejnych etapów szkolenia. Zawodnicy, by mogli rywalizować w konkurencji walk zgodnie z regulaminami PZTO muszą posiadać określony stopień szkoleniowy.  Egzaminy składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zawodnicy muszą znać historię, terminologię i tradycję oraz potrafić wykonać zadania z zakresu techniki, walki sportowej kyorugi, walki z cieniem poomse, hosinsul samoobrony oraz kyokpę tzn. rozbicia twardych przedmiotów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i pomyślnie zaliczyli ten sprawdzian.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *