Podpalacz tymczasowo aresztowany

W dniu 3 lutego 2020 r.  Sąd Rejonowy w Opatowie na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 50-latka, który próbował podpalić budynek mieszkalny oraz spowodował zagrożenie wybuchem gazu.

-W wieczorem 31 stycznia 2020 r., w gminie Tarłów, strażacy podjęli akcję gaśniczą ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Jak ustalili policjanci, 50-letni mężczyzna po wybiciu szyby w budynku mieszkalnym, wlał do wnętrza łatwopalną substancję i podpalił wywołując pożar. W budynku przebywał 49-letni mieszkaniec, który zdołał uciec z płonącego pomieszczania. Ten sam sprawca w drugim budynku, znajdującym się na tej samej posesji, odkręcił palniki kuchenki gazowej i pozostawił tam zapaloną świecę, co groziło wybuchem.

Działania strażaków zapobiegły tragicznym skutkom. Już po kilkudziesięciu minutach policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Tarłów. W chwili zatrzymania 50-latek był nietrzeźwy. Usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *