Pomóżmy Kamilowi usłyszeć świat

Chłopiec ma zaledwie 8 lat. Nie słyszy od urodzenia. Ogromną szansą dla niego jest operacja w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Kamil Kosno jest wrażliwym i otwartym dzieckiem. Na co dzień uczęszcza do ?zerówki?. Chciałby jak inne dzieci cieszyć się życiem. Jednak brak słuchu utrudnia mu kontakt z rówieśnikami i rodzeństwem podczas wspólnych zabaw.

-Brak możliwości porozumiewania się wywołuje u Kamila zdenerwowanie. Nie może uczestniczyć we wspólnych zabawach. Do tej pory porozumiewałam się z synem za pomocą gestów. Jest to trudne, gdyż nikt w naszej rodzinie nie miał takiej wady i nie znamy języka migowego. Rodzeństwo Kamila nie ma problemów ze słuchem, stąd też gdy okazało się, że Kamil nie słyszy, był to dla mnie szok. Szukałam możliwości dla syna i tak dotarłam do ośrodka w Kajetanowie -mówi Marzena, mama chłopca.

W marcu ub. roku w ramach NFZ chłopiec został poddany operacji lewego ucha, która przebiegła pomyślnie. Jednak, aby  mógł mieć całkowicie przywrócony słuch, konieczna jest operacja drugiego ucha. Niestety, jest ona możliwa dopiero za 4 lata w ramach NFZ. A to dla Kamila duża strata czasu i obawa, że nie nauczy się mówić.

-Profesor nadzorujący operację poinformował nas, że wiek Kamila to ostatni dzwonek do tzw. złotego wieku nauki mowy. Za cztery lata syn będzie miał 12 lat i wówczas będzie już za późno, aby nauczył się mówić. Trzeba więc wykonać zabieg prawego ucha prywatnie. Obecnie syn reaguje już na dźwięki. Próbuje wymawiać zgłoski. Naszym marzeniem jest, aby syn mógł usłyszeć świat i go zrozumieć. Aby mógł cieszyć się zabawami z rodzeństwem i kolegami z przedszkola. Aby mógł żyć, jak inne dzieci -dodaje mama Kamila.

Na spełnienie marzenia chłopca i jego najbliższych potrzebne jest 130 tys. zł. Rodzina nie ma takich środków. Oprócz Kamila w domu jest jeszcze troje rodzeństwa. Mama chłopca prosi o pomoc ludzi wielkiego serca. Bez ich wsparcia Kamil nie będzie mógł żyć tak,  jak jego koledzy.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji ?Siepomaga?, na jej stronach internetowych trwa zbiórka charytatywna dla Kamila. Każdy może pomóc chłopcu wpłacając datki na konto:

FUNDACJA SIEPOMAGA UL. ZA BRAMKĄ 1  

61-842 POZNAŃ

Nr konta 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

TYTUŁEM 21306 KAMIL KOSNO DAROWIZNA lub online siepomaga.pl/kamil-kosno

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *