Szaleństwa karnawałowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (zdjęcia)

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w szkole w miniony piątek, 14 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy. Impreza rozpoczęła się od wspólnej zabawy tanecznej na parkiecie.

O oprawę muzyczną już po raz kolejny zadbał zespół „System Band”. Panowie z zespołu zagrali dla dzieciaków oczywiście charytatywnie.

Stroje karnawałowe były różnorodne i kolorowe. Były wróżki, pszczółki, księżniczki, strażacy, Indianie, spidermani, piraci itp. Niektórzy byli wprost nie do poznania.

Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Było modelowanie balonów, czyli tworzenie zwierzątek, kwiatów i innych lubianych przez dzieci wzorów oraz malowanie twarzy.

Zabawa taneczna była przeplatana różnymi grami i konkursami . Nagrody dla dzieci w postaci klocków lego ufundowała Fundacja „Dr Clown”.

Dzięki uprzejmości dyrektora Zakładu Poprawczego K. Mikosa na zabawie gościliśmy wolontariuszy programu Dr Clown” wraz z opiekunem, panią

  1. Winiarską. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani A. Suchoń-Jasik – pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w regionie świętokrzyskim.

Po ponad 2 godzinnej uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała. Uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się do sal, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *