Włamywacze z powiatu ostrowieckiego na gościnnych występach?

W piątkową noc, w Iwaniskach, ?zakapturzony? mężczyzna, ciężkim przedmiotem przypominającym siekierę, próbował rozbić skrzynkę wrzutową na pieniądze w myjni samochodowej. Gość został spłoszony i uciekł pieszo w jedną z bocznych dróg.

-Kilka minut później mundurowi z ogniwa patrolowo -interwencyjnego opatowskiej komendy w odległości około kilometra od myjni samochodowej, na polu, zauważyli zaparkowany pojazd ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. W środku auta znajdowały się cztery osoby. Dwaj mężczyźni w wieku 37 i 33 lat oraz kobiety w wieku 43 i 42 lat – wszyscy to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Policjantom powiedzieli, że w ten sposób spędzają razem walentynki.

 We wnętrzu auta mundurowi znaleźli kilka przedmiotów, które mogły służyć do dokonywania przestępstw. Były to m.in. brzeszczoty, duży młotek, śrubokręty czy pusty kanister. Jak się okazało, jeden z mężczyzn odpowiadał rysopisowi osoby, która próbowała dokonać kradzieży pieniędzy z myjni samoobsługowej. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, było jasne, że wszyscy mieli już konflikt z prawem.

W dniu 15 lutego 2020 r. dyżurny opatowskiej jednostki otrzymał informację, że także w piątkową noc, tuż przed godz. 23, ktoś o usiłował włamać się do kasetki z pieniędzmi na terenie myjni samochodowej znajdującej się w gminie Staszów.

-Nieznani sprawcy podjechali czarnym samochodem marki Alfa Romeo w rejon myjni samochodowej, po czym z pojazdu, w kominiarce na głowie, wysiadł mężczyzna, który następnie młotkiem zaczął uderzać w automat z kasetką ? dodaje podkomisarz Agata Frejlich. Odgłosy uderzania usłyszał właściciel, który spłoszył sprawcę.

W dniu 16 lutego 2020 r. kryminalni postawili 37 i 33-latkowi zarzuty usiłowania włamania do myjni na terenie powiatu opatowskiego i staszowskiego. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Teraz opatowscy kryminalni będą ustalać, czy są to jedyne czyny, których dopuścili się dwaj mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *