Sporo działo się w LO Nr II im. J.Chreptowicza z okazji Tygodnia Języka Angielskiego

Najważniejszym wydarzeniem była 1. Edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych, nad którym honorowy patronat objęła starosta powiatu ostrowieckiego, Marzena Dębniak.
Skierowany był on do uczniów liceów i techników siedmiu powiatów. Ostatecznie do konkursu przystąpiło 55 uczniów z 14 szkół ponadpodstawowych powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego, starachowickiego i staszowskiego.
Uczestnicy konkursu przez dwie godziny mierzyli się z zadaniami z zakresu słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi. Wszyscy uczniowie wykazali się imponującą wiedzą, jednak jak każdy konkurs, tak i ten rządzi się twardymi zasadami, które pozwalają na wybór tylko trzech najlepszych prac. Laureatami konkursu zostali: Maciej Zamorski ? I miejsce (Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim), Hubert Wosiński ? II miejsce (Zespół Szkół im. St. Staszica w Staszowie), Anita Dalach ? III miejsce (Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. St. Wyszyńskiego w Staszowie).
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali cenne nagrody w postaci tabletu, czytnika e-book, opaski wielofunkcyjnej i głośnika bluetooth. Sponsorami nagród byli: przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego ? Mariusz Pasternak, Starosta Powiatu Ostrowieckiego ? Marzena Dębniak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr II ? Małgorzata Górecka-Smolińska. – Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli i głęboko wierzymy w to, że kolejne edycje będę obfitowały w jeszcze większą liczbę uczestników ?podkreślał obecny w czasie uroczystości wręczenia nagród i dyplomów ? Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Ostrowieckiego, Mariusz Łata.
Na tym nie koniec, bo w ramach Tygodnia Języka Angielskiego w ?Chreptowiczu? miało miejsce ciekawe wydarzenie promujące naukę języka Szekspira. Uczniowie klasy 2AC i 1D3 przygotowali pod okiem nauczycieli anglistów adaptację znanej bajki ?Little Red Riding Hood?, dla mniej wtajemniczonych ?Czerwony Kapturek?. Do obejrzenia przedstawienia licealiści zaprosili młodszych kolegów z sąsiadującej Szkoły Podstawowej Nr 4.
Po spektaklu uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie językowym. Po pięciu konkurencjach wyłoniono zwycięzców, którzy zostali obdarowani Koszyczkiem Babci, wypełnionym słodkościami.
Zarówno młodsza jak i starsza młodzież bawiła się znakomicie. Jak się okazuje, język angielski może odegrać istotną rolę nie tylko w komunikacji, ale również w podtrzymywaniu dobrych relacji sąsiedzkich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *