Pieniądze na doposażenie stanowisk

Do 30 marca br. lokalni pracodawcy mogą składać w Powiatowym Urzędzie Pracy wnioski na sfinansowanie z funduszu pracy części kosztów utworzenia lub doposażenia nowego stanowiska pracy.
Muszą spełnić jednak jeden warunek: na nowym stanowisku należy zatrudnić osobę bezrobotną do 30 roku życia. Na doposażenie stanowiska pracy można uzyskać 20 tys. zł. W poprzednich latach pracodawcy chętnie sięgali po te środki.
W marcu pojawiło się więcej ofert pracy. Pracowników poszukują m.in. firmy remontowo -budowlane z Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu, zajmujące się montażem urządzeń i sieci wodno -kanalizacyjnych.
W kilku miejscowościach, w gminie Bodzechów, trwają bowiem prace montażowe w ramach projektu uporządkowania gospodarki wodno -ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Świętokrzyski. Zadania te są współfinansowane z programów europejskich.
-Aktualnie zawieramy umowy stażowe z lokalnymi pracodawcami ? przekazali nam pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. -Nadal na chętnych czeka 11 ofert stażowych.
W tym roku zainteresowanie osób bezrobotnych podjęciem stażu jest jednak mniejsze niż w latach ubiegłych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *