35-latka z Ostrowca i 19-latek z Ćmielowa złamali zasady kwarantanny

Do 20 marca br. wszystkie osoby, na terenie powiatu ostrowieckiego, objęte kwarantanną w związku z koronawirusem COVID-19, stosowały się do jej zasad.

Jako pierwsi z poważnymi konsekwencjami za ich złamanie muszą liczyć się: 35-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz mieszkaniec gminy Ćmielów.

-Kobieta ta, w dniu 20 marca 2020 r., samowolnie opuściła miejsce zamieszkania ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drugi taki przypadek miał miejsce w dniu 22 marca 2020 r., na terenie gminy Ćmielów. 19-latek, który objęty został kwarantanną, opuścił miejsce do tego wyznaczone. Mężczyzna przyznał się stróżom prawa, że oddalił się z miejsca zamieszkania, gdyż musiał udać się do bankomatu po gotówkę.

W obu przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgodnie z nowymi przepisami, za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30.000 zł, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto oboje mieszkańcy naszego powiatu, którzy nie zastosowali się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 Kodeksu wykroczeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *