Ostrowiec Świętokrzyski wspiera w dobie pandemii. ?Bezpiecznik dla gospodarki?, czyli 4 razy 1 zł (wideo)

Podatek od nieruchomości dla wszystkich samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorstw przez trzy miesiące (kwiecień, maj, czerwiec) na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego wyniesie 1 zł.

Podmioty wynajmujące i wydzierżawiające pomieszczenia z zasobów gminnych w drugim kwartale tego roku zapłacą też symboliczne stawki czynszu w wysokości 1 zł. Druga rata podatku od środków transportu dla autobusów będzie obniżona do 1 zł. To założenia programu pomocowego dla ostrowieckich firm, o roboczej nazwie ?Bezpiecznik dla gospodarki?, jaki przygotował samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński analizowane jest też ograniczenie opłat za wodę, w drugim kwartale tego roku, do przysłowiowej ?złotówki? z 1 m sześciennego. Taką stawką mieliby zostać objęci  zostaną objęci zarówno odbiorcy indywidualni oraz firmy.

– Od pięciu lat nie podnosiliśmy podatku dla przedsiębiorców, więc nie ma się co dziwić, że nadal chcemy być samorządem przyjaznym dla lokalnego biznesu. Stąd ów bardzo konkretny program wsparcia- mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *