Nowa świetlica w Garbaczu

Od niedawna mieszkańcy Garbacza, w tym druhowie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, mogą korzystać z nowej świetlicy wiejskiej. Inwestycję udało się zrealizować z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, dzięki czemu gmina Waśniów pozyskała 300 tysięcy.
Jak mówił wójt, Krzysztof Gajewski, to duże dofinansowanie, gdyż całość zadania opiewała na 460 tysięcy. Obiekt został wybudowany od podstaw. Zainstalowano w nim ogrzewanie elektryczne, a do dyspozycji mieszkańców są: duża sala, pomieszczenia zaplecza kuchennego oraz łazienka z urządzeniami.
-Cieszymy się, że druhowie w Garbaczu mają już siedzibę z prawdziwego zdarzenia. To bardzo potrzebna inwestycja, bowiem w Garbaczu nie było świetlicy, więc obiekt ten będzie służył również mieszkańcom -zaznacza wójt K. Gajewski.
Nowa świetlica wiejska będzie też spełniać funkcje społeczno -kulturalne i służyć spotkaniom integracyjnym lokalnej społeczności. Nowy wizerunek zyskał też teren w sąsiedztwie budynku i odnowionego ośrodka zdrowia.
Zostały wybudowane tam chodniki, powstał nowy plac zabaw, a teren dodatkowo zostanie wiosną obsadzony ozdobnymi roślinami. Podjęte działania nie tylko poprawiają estetykę tego miejsca, ale też umożliwiają komfortowe korzystanie z tych obiektów mieszkańcom wioski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *