Ostrowczanin Andrzej Peć ?Zasłużonym Trenerem Piłki Siatkowej w Polsce?

Ostrowczanin Andrzej Peć jest pierwszym w historii naszego miasta szkoleniowcem, który otrzymał od Polskiego Związku Piłki Siatkowej wyróżnienie ?Zasłużonego Trenera Piłki Siatkowej w Polsce?. Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku podczas rozgrywanego w Ostrowcu trójmeczu Polska-Czechy-Białoruś otrzymał specjalny medal z okazji ?90-lecia Polskiego Związku Piłki Siatkowej?.

Jak pamiętamy, Andrzej był najpierw siatkarzem MKS, a później KSZO, z którym w jednej ekipie m.in. z Jerzym Pacholczakiem, Mariuszem Rokitą, Wojciechem Gawronem walczyli w III lidze o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Andrzej w UMKS Ostrowia prowadził drużyny młodzieżowe i szybko zyskał uznanie środowiska siatkarskiego. W latach 1997-2003 był trenerem reprezentacji młodzieżowych, z którymi zdobywał medale mistrzostw Europy i czołowe miejsca na świecie. W sezonie 2003/2004 pełnił funkcję asystenta trenera w BKS Stal Bielsko-Biała, ale zawsze ciągnęło go do pracy u podstaw, z młodymi siatkarkami. Został więc trenerem głównym SMS PZPS Sosnowiec, a obecnie SMS PZPS Szczyrk. Czyż można się więc dziwić, że ostrowczanin ma takie uznanie w siatkarskiej centrali?

Pod wodzą Andrzeja Pecia reprezentacja Polski kadetek w listopadzie ubiegłego roku przegrała w Tbilisi z niezwykle silną drużyny Rosji 0:3 w finałowym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt. Tym samym polskie kadetki nie zdołały awansować bezpośrednio do mistrzostw Europy, które w dniach 1-8 sierpnia mają się odbędą w Czarnogórze.

Mimo porażki Polska ma jeszcze szansę na awans do kontynentalnego turnieju. Poprzez awans do finału EEVZY polskie, młode siatkarki zapewniły sobie miejsce w barażach do ME, które zaplanowano w dniach od 23 kwietnia do 3 maja. Zaplanowano, ale wiadomo już, że te zawody się nie odbędą. Zapewne zostaną rozegrane w innym terminie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *