Darmowe maseczki bawełniane dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Rozniosą je pracownicy Zakładu Usług Miejskich

-Mając na uwadze obowiązujący od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (za pomocą maseczki, lub szalów, szalików) podjąłem decyzję o zamówieniu uszycia w lokalnych firmach szwalniczych, bawełnianych maseczek ochronnych, dla wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. -Maseczki, które Państwo będą otrzymywać są bawełniane, więc wielorazowego użytku. Jestem przekonany, że obowiązek noszenia maseczek pozostanie z nami bardzo długo. Będzie to prawdopodobnie jedno z tych obostrzeń, które zostanie z nami najdłużej, być może na wiele kolejnych miesięcy. Uważam, że nawet gdy już minie obowiązek ich noszenia, to moda, co warto zaznaczyć bardzo rozsądna, zostanie z nami na lata. Co zresztą jest obserwowane w krajach azjatyckich, które jak pamiętamy z niebezpiecznymi dla ludzi wirusami (np. ptasią grypą) z rodziny SARS zmagają się od lat. W tych krajach wiele osób nosi maseczki nawet bez przymusu ich noszenia.


Jak się dowiedzieliśmy, koperty z maseczkami, od jutra będą roznosić dobrze zabezpieczeni pracownicy Zakładu Usług Miejskich.
-Proszę o ułatwianie im pracy i otwieranie drzwi przez domofon. Będą roznoszone w tym i przyszłym tygodniu. Jest to bardzo dużo pracy, zwłaszcza chcąc zachować względy bezpieczeństwa, dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość – podkreśla prezydent. -Maseczki zamawiane są w kilku różnych ostrowieckich szwalniach dlatego będą różnić się od siebie fasonem. Wszystkie jednak powinny być uniwersalnego czarnego koloru i wykonane z bawełny. Dzięki czemu maseczka będzie mogła pozostać z nami na długo gdyż można ją będzie wielokrotnie prać. Zaleca się aby maseczki dezynfekować, np. piorąc w 60% po każdym użyciu. Bawełniane maseczki mogą być kilkadziesiąt razy wyprane stąd ich żywotność jest znacznie dłuższa.
-Na kopercie, która będzie do mieszkańców dostarczana, znajduje się tylko adres, piktogram i numer, który oznacza ile maseczek powinno być w środku. Nie ma imienia i nazwiska. Liczba maseczek odpowiada liczbie osób zgłoszonych na deklaracji śmieciowej pod konkretny adres – dodaje dyrektor ZUM, Łukasz Dybiec.


W kopercie znajdzie się jeszcze broszura, z której będziemy mogli pozyskać kilka ważnych informacji. Między innymi nr. telefonów do Sanepidu, Urzędu, Straży Miejskiej, Zarządzania kryzysowego, MOPS-u. Również o pomocy gospodarczej dla przedsiębiorców, dezynfekcji miejsc publicznych na terenie miasta oraz oczywiście o samej maseczce, jak prawidłowo ją zakładać, jak dezynfekować.
-Proszę i apeluję kolejny raz o przestrzeganie zasad walki z koronawirusem, bo wszystko wskazuje, że jest to długi proces i wiele nawyków będzie musiało z nami zostać na długo. Pamiętajmy o higienie rąk, o maseczkach w miejscach publicznych o zachowaniu odległości podczas rozmowy, nie wychodzeniu z domu bez potrzeby, ale przede wszystkim pamiętajmy o wzajemnym szacunku do siebie i pomocy tym, którzy jej potrzebują, a często wstydzą się o nią poprosić – mówi prezydent, Jarosław Górczyński.

 

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Darmowe maseczki bawełniane dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Rozniosą je pracownicy Zakładu Usług Miejskich

 • 19/04/2020 at 20:12
  Permalink

  A co z osobami, które nie mieszkają w miejscu zameldowania, tylko wynajmują mieszkanie a właściciel nie zgłosił tego w deklaracji śmieciowej, bo od lat nie ma go w kraju?
  ZOSTANIEMY BEZ MASECZEK?
  Czy mamy sobie nabyć te PŁATNE?

  Reply
 • 19/04/2020 at 23:27
  Permalink

  Kupisz sobie rolke recznikow papierowych, zlozysz w kancik od gory i od dolu podwojnie, zawiniesz boki do srodka i na nich zapniesz gumki i zawiesisz na uszach. Mozesz dla pewnosci przyszczypac spinaczem biurowym, lub zszywaczem do papieru. W gornym zawijasie mozsz wmontowac pasek kartki z zeszytu dla wzmocnieniia konstrukcji. Lub popros jakies dziecko, to ci to zrobi. Jak troche pomyslisz i spalisz te minimum kalori na to, to moze spadnie ci samarka. A w ten sposob bedziesz miec mnogo, cale mnustwo mmaseczek, a maseczek. I satyswakcje ze umiesz cos zrobic samemu. Ludzie juz nie podstawiajcie tak gosztki pod wszystko, bo boli patrzec na to. Zrobcie cos w koncu pozyteczego samemu. Jesli ktos ma parkinsona to rozumie, czy inne przypadlosci uniemozliwiajace czynnosci manualne. Koniecznosc wypasu samarki nie zwalnia od myslenia.

  Reply
 • 23/04/2020 at 00:46
  Permalink

  swojakom da zarobek, a zaplaca mieszkancy. niech obnizy zawyzone stawki smieciowe

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *