Mariusz Rokita, prezes KSZO: ?Wybory w klubie planujemy przeprowadzić jesienią??

-W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. O czym panowie rozmawiali?

-Głównym tematem obrad było odwołanie, zaplanowanego na 6 czerwca, sprawozdawczo-walnego zebrania Polskiego Związku Piłki Siatkowej ? mówi Mariusz Rokita, przewodniczący komisji rewizyjnej PZPS i prezes KSZO. -Zgodnie z rekomendacjami ministerstwa sportu mamy czas na organizację zebrania i wybór nowych władz związku do 30 września 2021. Będziemy pilnie obserwować rozwój pandemii i z pewnością wybierzemy najbardziej optymalny czas na przeprowadzenie wyborów. Rozmawialiśmy również, pod kątem nowego sezonu ligowego, o procesie i terminach przyznawania licencji sportowych. Jako związek będziemy chcieli w tej kwestii zaproponować klubom szeroką pomoc.

-W KSZO też 2020 jest rokiem sprawozdawczo-wyborczym. Kiedy więc wybory?

-Nie upłynęła jeszcze czteroletnia kadencja, dlatego o dokładnym terminie wyborów w naszym klubie zaczniemy myśleć wraz z początkiem jesieni, we wrześniu lub październiku. 

-Kiedy Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej zdecyduje o ostatecznym wytypowaniu KSZO SMS do udziału w drugoligowych rozgrywkach kobiet?

-Jako jego członek zarządu mogę odpowiedzieć, że mamy czas do końca maja.

-Nie pozostanie więc nic innego, jak tylko budować zespół siatkarki i oczekiwać inauguracji rozgrywek?

-Rozpoczęliśmy już z dyrekcją Szkoły Mistrzostwa Sportowego wstępne rozmowy na temat funkcjonowania drużyny w II lidze. Liczę na to, że finansowanie zarówno ze strony gminy Ostrowiec, jak i np. Celsy Huta Ostrowiec zostanie utrzymane i wówczas zespół będzie mógł godnie uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Mariusz Rokita, prezes KSZO: ?Wybory w klubie planujemy przeprowadzić jesienią??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *