Mała obwodnica Ostrowca nadal bez happy endu

Nadal nie ma ostatecznych decyzji dotyczących małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Wiele wskazywało, że wielomiesięczna procedura przetargowa dotycząca tej inwestycji znajdzie swój finał na przełomie kwietnia i maja. Okazuje się jednak, że nic mylnego, bowiem znów przedłużono termin związania ofertą.
– Na chwilę obecną procedura odbiorowa nadal trwa, a o szczegóły proszę zapytać rzecznika GDDKiA w Kielcach- mówił nam w czwartek Krystian Stypka, Kierownik ds. Technicznych FABE POLSKA Sp. z o.o. W przypadku tego zadania dziś mija termin związania z ofertą. Oczywiście będziemy przedłużać ten termin o następny okres.

– Postępowanie przetargowe pozostaje w toku – mówi Małgorzata Pawelec -Buras, główny specjalista ds. komunikacji Oddziału Kielce GDDKiA. Do tej pory jeden z wykonawców przedłużył termin związania ofertą. O ewentualnych zmianach poinformuję na bieżąco.
A przypominam, że pierwszy przetarg na budowę małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego nie wypalił. Złożone oferty opiewały na kwoty powyżej 72 mln zł i były za wysokie w stosunku do założonego budżetu o ponad 24 mln zł. W lipcu minionego roku ogłoszono drugi przetarg, na który wpłynęły oferty od sześciu wykonawców – wyraziło zainteresowanie zaprojektowaniem i wybudowaniem obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom ? Rzeszów. Opiewały na kwoty od ok. 52,9 mln do 75,9 mln zł. 

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Mała obwodnica Ostrowca nadal bez happy endu

 • 05/05/2020 at 17:41
  Permalink

  To już nawet nie jest śmieszne. To jest straszne

  Reply
 • 05/05/2020 at 19:32
  Permalink

  W Kielcach na osiedlowe drogi dają więcej.
  ps. nasi posłowie to tylko o wyborach klepią…? takie przyziemne sprawy ich nie interesują?

  Reply
  • 05/05/2020 at 19:39
   Permalink

   przecież istotniejsze są dziś chodniki i drogi wewnętrzne na kieleckim Bocianku i Ślichowicach niż kończące 2,7km drogi usprawniającej ruch w Ostrowcu – a nasi posłowie ? czekają na partyjny rozkaz

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *