10 maja – raport epidemiczny. Śmierć 58-letniej pacjentki stacji dializ ostrowieckiego szpitala

W niedzielę kwarantanną objętych było 697 mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Hospitalizacji poddano 28 osób. Dodatni wynik SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas u 33 osób, z których 7 wyzdrowiało.
Dziś, w województwie świętokrzyskim, potwierdzono 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, wszystkie -niestety – z terenu powiatu ostrowieckiego. Dotyczą: kobiety w sile wieku, dwóch starszych mężczyzn i dwóch młodych mężczyzn.
Z przykrością informujemy o śmierci 12 mieszkańca województwa. To kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, której śmierć stwierdzono w szpitalu zakaźnym w Starachowicach. 
W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 325 zachorowań na COVID-19, w tym 12 zgonów oraz 178 ozdrowień.
Ponadto na terenie województwa 89 osób było hospitalizowanych, 3607 osób przebywało na kwarantannie, a 22 osoby znajdowały się pod nadzorem epidemiologicznym.
W niedzielę, na terenie kraju, odnotowano łącznie 345 zakażeń oraz 15 zgonów. W sumie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 15 tys. 996 osób. Wyzdrowiało 5 tys. 698 chorych, a 800 osób zmarło.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *