Figura św. Jana Pawła II przy Sanktuarium NMP Saletyńskiej (zdjęcia)

W dniu 13 maja br., w rocznicę zamachu na życie Ojca Świętego, przed Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej przy parafii na os. Piaski stanęła figura św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności ufundowane przez księdza proboszcza i parafian. W dniu 18 maja w 100. rocznicę urodzin Wielkiego Papieża podczas głównych uroczystości dokonano odsłonięcia i poświęcenia figury.

W homilii proboszcz parafii ks. prałat Zbigniew Wiatrek, przypomniał zebranym postać św. Jana Pawła II i dzieła jego wielkiego  pontyfikatu, a także wezwania, które pomimo upływu czasu wciąż są aktualne.

Po nabożeństwie wierni przeszli pod figurę, gdzie odbyła się druga odsłona uroczystości. Odtworzono fragment homilii Ojca Świętego z wezwania do Ojczyzny. W asyście przedstawicieli Rycerzy Kolumba, Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej oraz innych wspólnot parafialnych, dokonano odsłonięcia i poświęcenia figury. Modlitwy przed  figurą poprowadzili wikariusze parafii, a także Izabela Płatek  z  Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej i Włodzimierz Stec reprezentujący Rycerzy Kolumba, których wspólnota została usankcjonowana przez Papieża Jana Pawła II.

Figura jest usytuowana na postumencie i jest dziełem Pracowni Sztuki prof. Czesława Dźwigaja z Krakowa. Ojciec Święty prawą ręką błogosławi, zaś w lewej ręce trzyma światło wiary, nadziei i miłości. Wzorem św. Piotra w watykańskiej bazylice, ma wysuniętą prawą stopę, którą wierni mogą dotykać, wypraszając potrzebne łaski.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie ulubionej przez Ojca Świętego ?Barki?. Poświęcona figura św. Jana Pawła II przy Sanktuarium NMP Saletyńskiej jest po figurze przy ostrowieckiej kolegiacie, drugim  miejscem w mieście  oddającym dostojeństwo Papieżowi Polakowi i miejscem wypraszania potrzebnych łask.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *