Rusza punkt NFZ

Już od jutra, poniedziałku, mieszkańcy będą mogli załatwić niezbędne sprawy w ostrowieckim punkcie NFZ, działającym  przy poradni ?Rodzina? na os. Słonecznym.

Z początkiem pandemii zamknięto punkt, a co za tym idzie możliwość załatwienia koniecznych spraw, zwłaszcza dotyczących potwierdzenia refundacji środków i sprzętu medycznego. Było to niezwykle kłopotliwe utrudnienie dla pacjentów, gdyż takiego zaświadczenia nie można było pozyskać drogą elektroniczną. Stąd też mieszkańcy nie mogli korzystać z refundacji przy zakupie potrzebnych środków czy też sprzętu.

Jak potwierdza rzecznik prasowy NFZ w Kielcach Beata Szczepanek, punkty ruszają, ale ich działalność będzie ograniczona.

-Otwieramy sale operacyjne w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Sandomierzu, jednak nadal zachęcamy do kontaktów telefonicznych i drogą  elektroniczną lub pocztową. Będzie to ograniczona działalność związana z respektowaniem wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, a więc ze stosowaniem wszystkich zaleceń i środków ostrożności. W sali operacyjnej w punkcie w Ostrowcu Św. będzie mogła przebywać tylko jedna osoba, konieczne jest posiadanie maseczki, zdezynfekowanie rąk i zachowanie właściwej odległości. Pracownik także będzie dezynfekował blaty biurka oraz długopisy po każdorazowym  użyciu ich przez petenta. Stąd też w ostrowieckim punkcie na dwóch oddelegowanych pracowników, tyko jeden będzie przyjmował petentów ? wyjaśnia B. Szczepanek.

Ostrowiecki punkt będzie czynny w godz. 8.30 ?15.30, od poniedziałku do piątku. Z pewnością nie da się uniknąć kolejek, stąd też należy uzbroić się w cierpliwość i przychodzić póki co z koniecznymi  sprawami, których nie da się załatwić zdalnie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *