Raport z Ostrowieckiej Ligi Tenisowej. W ekstraklasie prowadzi Zbigniew Jopek

To był ciekawy tydzień w lidze tenisowej. Nie zabrało zaciętych spotkań i niespodziewanych rozstrzygnięć. Do 31 maja można się jeszcze dopisać do rozgrywek singlowych.

EKSTRAKLASA. Nowym liderem rozgrywek został  Zbigniew Jopek. Tenisista z Ożarowa pokonał Romana Jagodzińskiego 6/1 6/2 i z pewnością będzie się liczył w walce o czołowe lokaty w lidze. Ze zmiennym szczęściem grał wicelider – Łukasz Ligocki. W środę Łukasz nieoczekiwanie uległ Sławomirowi Młodawskiemu 6/4 4/6 4/6,a w piątek pokonał Artura Kołodzieja 7/6 6/2. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował  Kamil Kozakiewicz, który wygrał z Kamilem Szmajdą 6/4 6/2. W derbach Waśniowa Dariusz Cichoński pokonał Damiana Bębna 6/2 7/6. W tabeli prowadzi Zbigniew Jopek – 6 pkt. przed Łukaszem Ligockim – 4 pkt. oraz Zbigniewem Dąbrowskim, Maciejem Nowakiem, Dariuszem Cichońskim i Kamilem Kozakiewiczem – po 3 pkt.

I LIGA. Wysoką formę na początku sezonu prezentują Mateusz Dziewięcki, Michał Jędrzejewski i Arkadiusz Malanowicz. Każdy z nich wygrał już po 2 mecze. W tym tygodniu potwierdzili dobrą dyspozycję. Mateusz pokonał Tomasza Partykę 6/2 7/5. Michał ograł Artura Kaczora 6/3 6/3. Arek zwyciężył Michała Bartosza 6/2 6/7 6/3. Udany debiut na zapleczu ekstraklasy zaliczył Jarosław Golec. Zawodnik z Opatowa po zaciętym spotkaniu wygrał z Sławomirem Pożogą 7/5 4/6 6/4.W tabeli prowadzi Mateusz Dziewięcki – 6 pkt. przed Michałem Jędrzejewskim – 5 pkt., Arkadiuszem Malanowiczem – 4 pkt. i Michałem Bartoszem – 3 pkt.

II LIGA GRUPA A. Trzecie kolejne zwycięstwo odniósł Rafał Lipczyński. Tym razem Rafał wygrał z Józefem Brodawką 6/1 6/2. Nie zabrakło emocji w meczu Jacka Zdybskiego z Grzegorzem Wieczorkiem. Po zaciętym spotkaniu wygrał Jacek 3/6 7/6 6/4 i zainkasował pierwsze punkty w sezonie. W tabeli prowadzi Rafał Lipczyński – 9 pkt. przed Grzegorzem Wieczorkiem – 4 pkt., Grzegorzem Gromskim – 3 pkt. i Jackiem Zdybskim – 2 pkt.

LIGA DEBLOWA. Po 2 zwycięstwa odniosły pary Maciej Nowak/Dariusz Szodrak i  Kamil Kozakiewicz/Sławomir Młodawski. Maciek i Darek pokonali Jacka Zdybskiego i Sławomira Pożogę 6/0 6/2 oraz Krzysztofa Reszkę i Pawła Ozimkiewicza 6/2 6/1. Kamil i Sławek zwyciężyli deble Józef Brodawka/Grzegorz Zagożdżon 6/0 6/0 i Jacek Zdybski/Sławomir Pożoga 6/1 6/1. Pierwsze mecze wygrały pary: Grzegorz Witek/Andrzej Tużnik,  Zbigniew Dąbrowski/ Roman Jagodziński  i  Mateusz Dziewięcki/Michał Bartosz. Witek i Tuźnik w derbach powiatu opatowskiego pokonali Jarosława i Adriana Golców 6/0 6/0. Dąbrowski i Jagodziński wygrali z Zdybskim i Pożogą 6/1 6/2. Natomiast Bartosz i Dziewięcki po trzysetowej walce zwyciężyli Krzysztofa Reszkę i Pawła Ozimkiewicza 1/6 6/3 6/1. W tabeli prowadzą pary Nowak/Szodrak i Kozakiewicz/Młodawski – po 9 pkt. przed deblami Witek/Tuźnik, Dąbrowski/Jagodziński i Ligocki/Kiljański – po 3 pkt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *