Co powstanie obok fontanny w Parku Spółdzielców?

Fontanna w parku na Osiedlu Spółdzielców stała się jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Ostrowca Świętokrzyskiego, które szczególnie upodobały sobie dzieci. Tymczasem zgodnie z zapowiedzią Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłosiła kolejny przetarg w ramach rewitalizacji parku. Tym razem zadanie, na które oferty można jeszcze składać, obejmuje m.in.  remont boiska asfaltowego, rozbudowę siłowni zewnętrznej i montaż elementów małej architektury.

Remont istniejącego boiska asfaltowego ma nastąpić wraz z przekształceniem go na kreatywną strefę gier. Prace mają polegać na wykonaniu nowej nawierzchni asfaltowej wraz z obramowaniem z obrzeży betonowych oraz przygotowaniem nawierzchni do gier podwórkowych z masy termoplastycznej. Zaplanowano montaż 16 szt. ławek i 4 szt. koszy na śmieci przy boisku, a także utwardzeniu nawierzchni przy ławkach i dojściach do boiska. Istniejąca siłownia zewnętrzna uzupełniona zostanie o cztery nowe urządzenia fitness typu: wioślarz, prasa nożna, rower, wyciskanie siedząc wraz z wykonaniem nawierzchni z kostki brukowej wokół wszystkich urządzeń.

Park wzbogaci się też o elementy małej architektury wzdłuż alejek parkowych tj. 32 szt. ławek i 15 szt. koszy na śmieci wraz z wykonaniem nawierzchni z kostki brukowej pod ławkami.

Przypomnijmy, że zadanie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 i projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno- kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”.

Wcześniej w ramach rewitalizacji w tej lokalizacji powstała już m.in. fontanna parkowa oraz place zabaw.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Co powstanie obok fontanny w Parku Spółdzielców?

  • 26 maja 2020 at 15:26
    Permalink

    Zamiast tworzyc miejsca pracy inwestuje sie w parki i fontanny. Zalosne. Mlodzi musza emigrowac, bo w Ostrowcu nie ma pracy. W urzedach tylko dla swoich!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *