W kadrze KP KSZO 1929 jeśli będą, to kosmetyczne zmiany. Sparingi z Motorem i Hutnikiem

Piłkarze KP KSZO 1929 rzetelnie trenują, a w klubie cały czas wiszą na telefonach szukając odpowiedzi, czy będą kontynuowane rozgrywki pucharowe na szczeblu okręgu i kiedy tak faktycznie rozpocznie się nowy sezon. Odpowiedzi na te pytania warunkują przecież kontynuowanie zajęć szkoleniowych i skonstruowanie całej inżynierii przygotowań do nowego sezonu?

Większość piłkarzy ma podpisane kontrakty do końca czerwca br. Najprawdopodobniej z większością z nich nasz klub będzie chciał przedłużyć umowy. Na dobrą sprawę trudno bowiem, tak naprawdę nie mogąc przeprowadzić zarówno analizy gry zespołu, jak i poszczególnych piłkarzy, z jednych z graczy obecnie rezygnować, a zatrudniać innych. Oczywiście, wszystko będzie uzależnione od finansów klubu, a konkretnie od poziomu otrzymanej dotacji z gminy na upowszechnianie kultury fizycznej i na promocję miasta poprzez piłkę nożną.

Jak się dowiadujemy, jeśli już spodziewać się jakichś ruchów transferowych, to raczej kosmetycznych. Zapewne w tych kategoriach zespół zasilił Bartosz Szydłowski ze Starachowic.

Trzecioligowy sezon został definitywnie zakończony, ale nie wiadomo, na jakich zasadach potraktowane zostaną rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W ćwierćfinale tych rozgrywek piłkarze KSZO mają się spotkać z Granatem Skarżysko. Wciąż czekamy w tym względzie na decyzję Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej podobną do decyzji Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który już wyznaczył terminy meczów okręgowego Pucharu Polski. Tamtejszy związek ustalił, że jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, do rozegrania zostało 20 meczów. Zaplanowano je wstępnie na 27 czerwca (1/4 finału), 4 lipca (1/2 finału), 8 lipca (finał) lub w 11 lipca (1/2 finału), 18 lipca (finał).

Teraz wszyscy zastanawiamy się, kiedy rozpocznie się runda jesienna nowego w III lidze? Jeśli rząd da zgodę i ruszą rozgrywki w II lidze, to trzecioligowcy będą musieli czekać na spadkowiczów z II ligi, dlatego nie mogą zacząć sezonu 18 lipca ? jak ligi od IV w dół. Ze wstępnych doniesień wynika, że sezon 2020/21 na szczeblu centralnym może ruszyć 16 sierpnia. Mniej więcej wtedy ruszyłaby zapewne III liga.

Na dziś, w sezonie 2020/2021 w IV grupie III ligi prawo gry w nowym sezonie ma 20 zespołów ? 16 dotychczasowych III-ligowców ?Wólczanka Wólka Pełkińska, Korona II Kielce, Siarka Tarnobrzeg, Wisła Puławy, Stal Kraśnik, Avia Świdnik, Podhale Nowy Targ, Wisłoka Dębica, Wisła Sandomierz, Sokół Sieniawa, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Hetman Zamość, Orlęta Radzyń Podlaski, Jutrzenka Giebułtów, Chełmianka Chełm, Podlasie Biała Podlaska, czterej beniaminkowie ? ŁKS Łagów z IV ligi świętokrzyskiej, MKS Lewart Lubartów z IV ligi lubelskiej, Unia Tarnów lub Cracovia II (zdecyduje mecz barażowy) z małopolskiej IV ligi oraz KS Wiązownica z IV ligi podkarpackiej. Niewykluczone, że do grona zespołów IV grupy III ligi dokooptowane zostaną dwaj mistrzowie IV lig małopolskich, bez konieczności rozgrywania barażu, bo przecież awans do II ligi wywalczył Hutnik Kraków. Grono tych zespołów uzupełni ewentualny spadkowicz z II ligi. Gdyby np. rozgrywki w II lidze nie zostały dokończone, to do składu IV grupy III ligi dołączyłaby zagrożona obecnie spadkiem Stal Stalowa Wola. 

Tymczasem poznaliśmy terminarz gier kontrolnych, które piłkarze ostrowieccy chcą odbyć w ramach przygotowań do sezonu.

4 lipca. KSZO – Pilica Białobrzegi

11 lipca, Motor Lublin – KSZO

18 lipca. KSZO – Wieczysta Kraków

25 lipca. Hutnik Kraków – KSZO

1 sierpnia. KSZO – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

8 sierpnia. KSZO – Ursus Warszawa

Ci kibice piłkarscy, którzy zakupili jeszcze zimą karnety na rundę wiosenną, w której rozegrano jedynie przegrany 2:3 mecz z Podhalem Nowy Targ, mogą spać spokojnie, bo nie stracą one ważności w rundzie jesiennej nowego sezonu w IV grupie III lidze. Najprawdopodobniej klub będzie po prostu wymieniał stare karnety na nowe.

KP KSZO 1929 dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe przekazywane w ramach środków na promocję Gminy poprzez sport.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *