Tajna operacja

W połowie maja na telefon stacjonarny 63-latki zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta ostrowieckiej komendy.

Powiedział, że pieniądze, które posiada na koncie w banku, są zagrożone. Jeśli nie chce ich stracić, to musi współpracować i wziąć udział w tajnej operacji, mającej na celu zatrzymanie szajki hakerów komputerowych.

-63-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, przelała na wskazane konto kwotę 40 tys. zł, jednak po kilku godzinach zorientowała się, że padła ofiarą oszustów ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich namierzyli sprawcę i w dniu 26 maja w Olsztynie, dzięki współpracy z funkcjonariuszami z województwa warmińsko ?mazurskiego. 26-latek został zatrzymany.

Mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 63-latki. W dniu 29 maja 2020 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o jego tymczasowym  aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *