Razem można więcej

Do końca dobiega remont drogi w Piaskach Brzóstowskich. Inwestycja jest realizowana z Funduszu Dróg Samorządowych przy udziale środków finansowych powiatu ostrowieckiego i gminy Ćmielów.
? Wielokrotnie mówiłam, że razem można więcej. Powiat ostrowiecki ponosząc wspólnie koszty inwestycji drogowych z gminami, może takich inwestycji podjąć więcej, niż gdyby w kosztach partycypował sam -podkreśliła na zwołanej konferencji prasowej Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.


Tego typu działania realizowane są na terenie całego powiatu ostrowieckiego. W gminie Ćmielów w takiej formie, oprócz drogi w Piaskach Brzóstowskich, remontu doczeka się ul. Skała.
420 metrów długości ? tyle liczy wyremontowana droga w Piaskach Brzóstowskich, na której wykonana została warstwa ścieralna, warstwa wiążąca oraz warstwa wyrównawcza.
Wartość całej inwestycji to 166 tysięcy złotych. Zadanie zostało dofinansowane w ramach funduszu dróg samorządowych w wysokości 83 tysięcy złotych, czyli 50% wartości inwestycji, wkład własny natomiast został rozłożony na dwa samorządy ? powiat ostrowiecki, który przekazał 23 tysiące złotych oraz gminę Ćmielów, która dofinansowała zadanie w wysokości 62 tysięcy złotych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *